“Türkiye’nin mukadderatını Millet İttifakı’na terk edemeyiz”

kunteper

Member
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, “Türkiye’nin yazgısını Millet İttifakı’na terk edemeyiz. Bugün geldiğimiz noktada da 2023 sahiden bana göre seçimlerin en kıymetlisi olmuştur. Türkiye ile AK Parti’nin yazgısı adeta bütünleşmiştir” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, AKP Çorum Vilayet Başkanlığı tarafınca düzenlenen Vilayet İstişare Meclisi toplantısına katıldı. Bakan Pakdemirli, burada gündeme ait açıklamalarda bulundu.

2023 seçimlerini seçimlerin en değerlisi olarak niteleyen Bakan Pakdemirli kelamlarını şöyleki sürdürdü:

“Bugün geldiğimiz noktada sıkıntı bir coğrafyadayız. Ateş altındayız. 21. yüzyılda ülkemizi epeyce şanslı görüyorum. Dünyanın zenginliğinden ve refahından daha fazlaca hisse alacağımızı görüyorum. Yalnızca biraz sıkı durmamız gerekiyor. AK Parti olarak sıkı durmamız lazım. Cumhur İttifakı olarak sıkı durmamız lazım. Türkiye’nin yazgısını Millet İttifakı’na terk edemeyiz. Bugün geldiğimiz noktada da 2023 nitekim bana bakılırsa seçimlerin en değerlisi olmuştur.

Türkiye ile AK Parti’nin yazgısı adeta bütünleşmiştir. daha sonrasında Türkiye’nin bahtını Suriye’den atılan bombalara, Afganistan gelen göç dalgalarına, PKK’nın terör ve uyuşturucu yapılanmalarına, Yunanistan’daki silahlanma mutabakatlarına, Akdeniz’de, Karadeniz’de hakkımızın yemeye çalışanlara, Osmanlı emanetindeki kentlerdeki yağmacılığa, Kıbrıs’ta oynana oyunlarına, üst aklın merhametsiz oyuncularına, Sorosçu başların finansladığı başlara terk edemeyiz.”