Resmi Gazete 10 Temmuz 2021 | Resmi Gazete bugünün kararları

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Günlük olarak yayımlanan Resmi Gazete sayıları, vatandaşlar tarafınca yakından takip ediliyor.

Yasama kısmı kanunları, yürütme ve yönetim kısmına ait gelişmeler, yargı kısmı kanunları ve günün ilanları Resmi Gazete’de yer alıyor.

Türkiye için kıymetli bir epey yeni yönetmelik, karar ve bildirilerin yer aldığı 10 Temmuz tarihindeki ve 31531 sayılı Resmi Gazete’nin detayları belirli oldu.

Pekala, 10 Temmuz 2021 Cumartesi Resmi Gazete sayısında neler var? İşte, 10 Temmuz 2021 tarihindeki Resmi Gazete kararları…

10 TEMMUZ 2021 RESMİ GAZETE

YASAMA KISMI

TBMM KARARLARI

1296 Adalet Kurulunun Türkiye Büyük Millet Meclisinin Tatili ve Aravermesi Sırasında Çalışabilmesine Ait Karar

1297 Etraf Kurulunun Türkiye Büyük Millet Meclisinin Tatili ve Aravermesi Sırasında Çalışabilmesine Ait Karar

1298 Dijital Mecralar Komitesinin Türkiye Büyük Millet Meclisinin Tatili ve Aravermesi Sırasında Çalışabilmesine Ait Karar

1299 İçişleri Komitesinin Türkiye Büyük Millet Meclisinin Tatili ve Aravermesi Sırasında Çalışabilmesine Ait Karar

1300 Plan ve Bütçe Kurulunun Türkiye Büyük Millet Meclisinin Tatili ve Aravermesi Sırasında Çalışabilmesine Ait Karar

1301 Sıhhat, Aile, Çalışma ve Toplumsal İşler Komitesinin Türkiye Büyük Millet Meclisinin Tatili ve Aravermesi Sırasında Çalışabilmesine Ait Karar

1302 Sanayi, Ticaret, Güç, Natürel Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komitesinin Türkiye Büyük Millet Meclisinin Tatili ve Aravermesi Sırasında Çalışabilmesine Ait Karar

YÜRÜTME VE YÖNETİM KISMI

CUMHURBAŞKANI KARARLARI

–– Adana İli Sonları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Gümürdülü DM-Tumlu Güç Nakil Hattı”nın Üretimi Emeliyle Birtakım Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Tez Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4246)

–– Duvar Kâğıdı ve Gibisi Duvar Kaplamaları İthalatında Korunma Tedbiri Uygulanmasına Ait Karar (Karar Sayısı: 4247)

–– Ankara İli Hudutları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Topaklı Yeni KÖK-İkizce KÖK Güç Nakil Hattı”nın İmali Gayesiyle Kimi Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Tez Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4248)

–– Hatay İli Hudutları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Defne DM-Yayladağı DM Güç Nakil Hattı”nın Üretimi Maksadıyla Birtakım Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca İvedi Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4249)

–– Karabük İli Hudutları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Eflani DM-Yeni Günlüce KÖK-Ovakutluören Güç Nakil Hattı”nın İmali Hedefiyle Birtakım Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca İvedi Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4250)

–– 154 kV (Gaziray-Gaziantep 4) Brş.N.-Taşlıca TM Doğu Güç İletim Çizgisi Projesi ile 154 kV (Gaziray-Gaziantep 4) Brş.N.-Taşlıca TM Batı Güç İletim Çizgisi Projesi Kapsamında Birtakım Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Çabuk Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4251)

–– Çankırı ve Karabük Vilayetleri Hudutları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Taşanlar KÖK-Ovacık DM Güç Nakil Hattı”nın Üretimi Emeliyle Birtakım Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Çabuk Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4252)

–– Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Oruçreis Mahallesi Hudutları İçerisinde Bulunan Alanın Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4253)

–– Çukurova Bölgesel Havalimanı Karayolu ve Raylı Sistem Kontağı Vilayet Yolu Projesi Kapsamında Kimi Taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafınca Çabuk Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4254)

–– Hudut ve Koordinatları Gösterilen Alanın Muallimköy Teknoloji Geliştirme Bölgesi İzmir Teknoloji Üssü Ek Alanı Olarak Tespit Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4255)

–– Bulundukları Yer İle Ada ve Parsel Numaraları Gösterilen Taşınmazların, 24/1/2020 Tarihinde Meydana Gelen Elazığ İli, Sivrice İlçesi Merkezli ve 14/6/2020 Tarihinde Meydana Gelen Bingöl İli, Karlıova İlçesi Merkezli Zelzele Afetleri niçiniyle Hak Sahibi Kabul Edilen Afetzedelerin Kalıcı Barınma Gereksiniminin Karşılanması Hedefiyle Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı tarafınca İvedi Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4256)

–– Gaziantep İli Sonları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Karadibek KÖK-Belören Çıkışı Güç Nakil Hattı”nın İmali Hedefiyle Birtakım Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Çabuk Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4257)

–– Özelleştirme Yönetimi Başkanlığı ile İlgili Kararlar (Karar Sayısı: 4258, 4259, 4260, 4261, 4262, 4263, 4264, 4265, 4266, 4267, 4268)

ATAMA KARARLARI

–– Cumhurbaşkanlığı tarafınca Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339)

YÖNETMELİK

–– Eserlerin Piyasa Nezareti ve Kontrolüne Dair Çerçeve Yönetmelik (Karar Sayısı: 4269)

BİLDİRİMLER

–– İthalatta Korunma Tedbirlerine Ait Bildirim (No: 2021/4)

–– İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine Ait Bildiri (No: 2021/32)

–– İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine Ait Bildiri (No: 2021/33)

–– İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine Ait Bildiri (No: 2021/35)

–– İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine Ait Bildiri (No: 2021/38)

–– İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine Ait Bildiri (No: 2021/39)

–– İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine Ait Bildiri (Tebliğ No: 2016/6)’de Değişiklik Yapılması Hakkında Bildirim

YARGI KISMI

YARGITAY KARARLARI

–– Yargıtay İçtihadı Birleştirme Hukuk Genel Konseyinin 16/04/2021 tarihindeki ve E: 2020/3, K: 2021/1 Sayılı sonucu

–– Yargıtay 5. ve 16. Hukuk Dairelerine İlişkin Kararlar

İLÂN KISMI

a – Yargı İlânları

b – Artırma, Eksiltme ve İhale İlânları

c – Çeşitli İlânlar

– T.C. Merkez Bankasınca Belirlenen Döviz Kurları ve Devlet İç Borçlanma Senetlerinin Günlük Bedelleri