Mansur Yavaş’tan Akşener’e ‘cumhurbaşkanlığı cevabı’

kunteper

Member
Yeterli Parti Başkanı Meral Akşener’in Mansur Yavaş’a cumhurbaşkanlığı için adaylık teklifinde bulunduğu savı gündem olmaya devam ediyor. Gazeteci Barış Yarkadaş, Düzgün Parti Önderi Meral Akşener’in Mansur Yavaş’a adaylık teklifinde bulunduğu tezinin akabinde Habertürk müellifi Muharrem Sarıkaya Yavaş’ın mevzuyu köşesine taşıdı.

Akşener’in bu biçimde bir kelam söylemediğini belirten Sarıkaya, özetle şu biçimde dedi:

“İleri sürülen ve bir daha sirkülasyona sokulan görüşme ise aylar öncesinde Yavaş’ın YETERLİ Parti’de Akşener ile görüşmesine dayanıyor.

Bu toplantıda Akşener, Yavaş’a adaylık konusunda ileri sürüldüğü üzere bir cümle söylemiyor.

Çünkü yanlarında DÜZGÜN Parti Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergün de var… hiç bir biçimde husus açılmadığı üzere, diğer hususlar üzerinde tartıyla duruluyor.

daha sonrasında Akşener ismine Yavaş’ın yanına kimi ortacılar gidip gelmiyor değil… Onlara da çabucak herkese söylemiş olduği cümleyi tekrar ediyor; ne bir fazla, ne bir eksik…

Dün bir sefer daha sordum, tıpkı karşılığı aldım.

Yavaş’ın çabucak her gelene söylemiş olduği, tekraren da bıkmadan yeniden ettiği cümleyi bir dahalediler:

‘Ben kendi başıma çıkıp aday olmam… Genel Liderim Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ortasında bulunduğu 6’lı masada önderler kimi gösterirse, onun için var gücümle çalışırım…’ (HABER MERKEZİ)