Kılıçdaroğlu: Vatandaş bizi eleştiriyorsa kabahat bizde, biz kendimizi anlatmadık

kunteper

Member
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Güç Sende, Senin Elinde’ gençlik çalışması lansmanında konuştu.

Gençlere, “Türkiye’yi bir sorun yumağı haline getirenleri gördünüz, artık Türkiye’yi sorun yumağından kimlerin çıkaracağını bakılırsaceğiz. Nasıl? Sandığa giderek. Yüz yıl geçti cumhuriyetimizin üzerinden. Yüz yılın keyifli günleri de vardı, mutsuz günleri de vardı. Yüz yıl ortasında Türkiye’de başbakanlar asıldı, bakanlar asıldı, gencecik evlatlarımız asıldı. Artık geldiğimiz bu yüz yılda Türkiye’yi demokrasiyle taçlandırmak istiyoruz” diye seslenen Kılıçdaroğlu, partisine yönelik tenkitlere de değindi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyleki,

GÜÇ SİZİN ELİNİZDE: Zenginliğimizi düşmanca kullanmak isteyenlere müsaade vermeden seyahatimize devam etmek istiyoruz. Değişim, sizler değiştireceksiniz. Güç, evet sizin elinizde. Siz sandığa gidip oy kullandığınızda Türkiye’deki değişimi dünyaya duyurmuş olacaksınız. Otoriter idarenin otoritesine son vermek üzere olağanüstü bir nazaranvi yerine getirmiş olacaksınız. Bunun farkında mısınız bilmiyorum, dünya siyasi tarihine geçecek gençler olarak bunun farkında olun.

‘SİZ BİLMİYORSUNUZ’ DEDİLER: Her şeyi evvelde gördük. Türkiye’nin nereye gideceğini de önce gördük. Ümitsizliği aşılamak istiyorlar, bunu da evvelinde gördük. Bir besin krizi olacağını da evvelinde gördük. İktisat yönetemeyeceklerini de evvelde gördük. Sorumlu bir muhalefet olarak uyardık. Nasıl çözüleceğini de anlattık onlara. ‘Hayır siz bilmiyorsunuz’ dediler. Geldiğimiz tabloda Türkiye’nin tüm sıkıntılarını bildiğimizi ve tahliller ürettiğimizi de artık tüm dünya biliyor.

CHP’YE AİT TENKİTLER DE GELECEKTİR: Şunu unutmayın, her biriniz politik arenanın arasındayseniz tenkitten korkmayacaksınız. Bir siyasetçinin alkıştan epeyce tenkide gereksinimi vardır. Benim görmediğimi diğeri bakılırsabilir, benim duymadığımı diğeri duyabilir. Tenkit, yanılgıyı tekrar etmeme açısından son derece değerlidir. Siz alanda çalışırken CHP’ye ait tenkitler de gelecektir. Çabucak itiraz etmeyin. Bizim katılmayacağımız bir şey olsa da ‘haklısın’ demeniz lazım. Eksiğimiz var mı? Evet var. Vatandaş bizi eleştiriyorsa ve bizim inanmadığımız bir tenkit geliyorsa kabahat bizde. Biz ona kendimizi anlatmadık. (HABER MERKEZİ)