Kılıçdaroğlu ABD’ye gidiyor: Bernie Sanders’la görüşecek

kunteper

Member
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, birtakım temaslarda bulunmak için ABD’nin başşehri Washington’a gidiyor. Kılıçdaroğlu, 9-13 ekim tarihleri içinde yapacağı ziyarette herhangi bir devlet yetkilisiyle ve bakanla görüşmeyeceğini, “daha hakkaniyetli paylaşıma inanan aktivistler ve bu uğurda uğraş veren isimlerle buluşacağını” söylemiş oldu.

‘BAY KEMALLERİN BİR ORTAYA GELMESİ GEREKİYOR’

Halktv’den İsmail Saymaz’a konuşan Kılıçdaroğlu Washington ziyaretine ait şunları söylemiş oldu: “Muhalefetteyken, prensip olarak iktidarla görüşmeyiz. Zira siz muhalefet olarak o masaya oturursanız, lakin icazet almak için oturursunuz. Bunu en uygun Erdoğan bilir. Ona sorun, söyler. Lakin benim yeni bir dünya vizyonum var şüphesiz. Yırtıcı kapitalizm ve neoliberalizm dünyaya fazlaca ziyan verdi. Küçük bir azınlık bu sayede dünyaya hükmetti. Ülkemiz de bu insafsız sistemden nasibini aldı. İşte ben bu yırtıcı sisteme meydan okuyorum. Ve biliyorum ki Bay Kemal dünyada yalnız değil. Çok sayıda Bay Kemal var dünyada. Ben de o Bay Kemallerin bir ortaya gelmesi ve daha hakkaniyetli bir dünyayı konuşması gerektiğine inanıyorum. Dünyada daha hakkaniyetli paylaşıma inanan aktivistler, bu uğurda uğraş veren siyasi isimlerle görüşeceğim. birlikte dünyayı nasıl daha yaşanılası bir yer haline getireceğimizi konuşacağız.”

Saymaz, Kılıçdaroğlu’nun görüşeceği isimler içinde ABD’li senatör Bernie Sanders ve Türk öğrencilerin olacağını yazdı. (HABER MERKEZİ)