Kayseri’de çocuğu azap bakılırsan babanın açıklamaları

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
İngiltere’de yaşayan Turgut Ö. ile Öznur Ö., 4 yıl evvel dini nikah kıydı.

Çiftin bir yıl daha sonra çocukları dünyaya geldi. Turgut Ö., 1.5 yıl evvel çalışmak için yeniden İngiltere’ye gitti.

Turgut Ö., yurt haricindeyken, Öznur Ö.’nün oğlu Y.T.’ye sigara içirip ölmesi için ilaç içirdiğini öğrendi.

Kayseri’de annesinin zorla sigara ve hap içirerek azap yaptığı 3 yaşındaki çocuğun babası, “Bugün benim çocuğum ölmüşte olabilirdi. En sonunda 2 gün evvel bana görüntü atarak ‘çocuğunu öldüreceğim’ dedi. Bende çabucak bu görüntüyü emniyete gönderdim” dedi.

ANNESİ 3 YAŞINDAKİ OĞLUNA AZAP UYGULADI

Baba T.Ö. 4 yıl evvel Ö.Ö. ile dini nikah kıydı. çabucak sonrasında işi niçiniyle İngiltere’ye giden T.Ö., 3 yaşındaki oğlu Y.T.’ye annesi tarafınca azap edildiğini öğrendi.

Baba T.Ö. durumu polise bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen polis grupları anne Ö.Ö.’nün Kayseri’de olduğunu belirledi.

Kayseri Vilayet Emniyet Müdürlüğü takımları Anne Ö.Ö.’yü Talas ilçesinde gözaltına aldı. Emniyetteki süreçlerin tamamlanmasının akabinde adliyeye çıkarılan Ö.Ö., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ö.Ö.’nün tabirinde suçlamaları reddettiği öğrenildi. Çocuk Y.T. ise devlet müdafaası altına alındı.

”HIRSIZMIŞ, DOLANDIRICIYMIŞ”

Anne Ö.Ö.’nün tutuklanıp, çocuğunun da devlet muhafazası altına alınmasının akabinde rahat bir nefes aldığını söyleyen T.Ö., “1.5 yıldır İngiltere’de yaşıyorum. Bugün bir annenin çocuğuna sigara ve ilaç içirip azap yaparak gündeme gelen çocuğun babasıyım. Bundan 4 yıl evvel Öznur ile nikah yaptık. Geçmişini bilmediğim biçimde yalnızca bir evlilik yaptığını biliyordum. Meğer bendilk evvel 1 resmi nikahlı, 2 farklı bireyle de benim üzere evlenmiş. Hırsızmış, dolandırıcıymış. Benim bunlardan haberim yoktu. Benim yanıma geldiğinde bunlarI araştırarak öğrendim” dedi.

“1.5 YILDIR BU ÇOCUĞA YAPMADIĞI AZAP YOKTUR”

T.Ö., “Buraya gelmedilk evvel bu bayan 8 aylık gebeydi. Artık 8 aylık gebe olan bir bayan doğurur lakin bu çocuk ortada yok. Bu da içimde bir kuşku bıraktı. Bu çocuğumu da benden habersiz diğer bir adamın ismine kaydettirmiş.

Bütün devlet yetkililerine sesleniyorum, lütfen benim çocuğumu bana teslim edin. Bu bayan benim yanımdayken çocuğumla beni tehdit ediyordu. ‘Bana bu kadar para vermezsen bu çocuğu öldüreceğim, sana ciğer acısı yaşattıracağım’ diyordu. Bende her şeye katlandım. Zira sonuçta benim çocuğum ortada ve bırakmam olmazdı. O denli bir niyetim olsaydı, çocuğuma bakmamak üzere bir niyetim olsaydı, bakmazdım. Ayda 10 bin TL ona para gönderiyordum.

Yaptığı işleri ailesine bildirdiğimde bana ‘kızımız o denli bir şey yapmaz’ diyordu. Kızın yaptığı işlerin kanıtları bende vardı. ‘Bir baba olarak ben nasıl çocuğuma sahip çıkıyorsam, sizde kızınıza sahip çıkın’ diye uyardım. Kimse beni dinlemedi”
dedi.

“MÜEBBET MAHPUS CEZASI ALMASINI İSTİYORUM”

T.Ö., “En sonunda 2 gün evvel bana görüntü atarak ‘çocuğunu öldüreceğim’ dedi. Bende çabucak bu görüntüyü emniyete gönderdim. Onlarda gereken şeyleri yaptılar. Şuanda çocuğum esirgeme kurumunda, bu bayanda hak ettiği yere girdi. bu biçimde bir hanımın müebbet mahpus cezası almasını istiyorum. Bugün benim çocuğum ölmüşte olabilirdi. Şayet müdahale etmeseydim o çocuk toprağın altındaydı. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim” sözlerini kulandı.