İstanbul’da çocuğunu parka götürmek için sokağa çıkan baba silahlı hücumda öldü

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
İstanbul’un Şişli ilçesi İnönü Mahallesi Yeni Nalbant Sokak’ta, alacak verecek problemi niçiniyle ortalarında hasımlık bulunan iki kişi öğle saatlerinde tartışarak hengameye tutuştu.

Arbede eden bireyler, mahalle sakinleri ve esnaf tarafınca sakinleştirildi.

Görgü şahitlerinin savlarına nazaran, yanında uzun namlulu silah ile sokak içerisine gelen kimliği bilinmeyen motosikletli kişi yahut bireyler tarafınca sokak ve etrafı kurşun yağmuruna tutuldu.

Silahtan çıkan kurşunlar niçiniyle sokaktan geçen bir motosikletli kurye ve mahalle sakini bacaklarından yaralandı.

PARKA GİDERKEN VURULDU

Kurşunların öteki bir maksadı ise çocuğunu parka götürmek için sokağa çıkan Okan Karaten oldu.

Silahlı atakta kurşunların içinde kalan baba ve oğlu sokakta bulunan otoparka sığındı. Arbedede başından yaralanan bahtsız baba ağır yaralandı.

Kurşunlanan sokakta meskenlerin pençeleri ve otomobillerin camlarına kurşun isabet etti.

Ortalık savaş alanına dönerken saldırıyı gerçekleştiren kuşkulu şahıs yahut şahıslar kayıplara karıştı. Etraftaki vatandaşların ihbar üzerine olay yerine hayli sayıda polis ve sıhhat takımı sevk edildi.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Olay yerine gelen sıhhat takımları yaralı M.T, E.Y ve başından vurularak ağır yaralanan Okan Karaten’i birinci müdahalelerinin akabinde hastaneye kaldırdı.

Polis takımları olay yerinde geniş güvenlik tedbirleri alırken kuşkulu şahıs yahut şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

Hastanede tedavileri devam eden M.T ve E.Y’nin genel durumlarının uygun olduğu belirtilirken ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Karaten yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti. Polis takımlarının olayla ilgili çalışmaları sürüyor.

“OLAN GÜNAHSIZ İNSANLARA OLDU”

Akında meskeninin camına kurşun isabet eden Harun Üsküplüoğlu, “Ben meskene geldim. Konuta girer girmez mermi şeyleri, keleşle taramışlar mahalleyi. Sesleri duydum, yere yattım. daha sonrasında cam kırılmış, üst tarafa gelmiş. Çok şükür yaralanan olmadı. Konutta kimse yoktu. Olağanda meskende çocuğum oluyor. Eşim oluyor. Camdan konuta girmiş mermi. Yoldan geçen günahsız beşerler yaralanmış. Bir tanesi ölmüş galiba. Arsa konusu diye söylüyorlar. Olan temiz insanlara olmuş” dedi.

“ONLARIN OLAYLA ALAKASI YOK”

Endişe ve panikle kahvehaneye girdiğini tabir eden Yüksel Solak, “Sesler duyduk üstte, bütün herkes kahvehaneye girdik, koşarak. Yaralıları daha sonra ambulans gelince gördük. İki kişi yaralanmış, biri dizinden, garajda yatanda başından. Garajda vurulan, eşi çocuğuyla bir arada geçiyorlarmış. Silah sesini duyar duymaz çocuğuyla eşini, olayla alakası yok onların’’ diye konuştu.