İnce’nin amacında muhalif kanallar var

kunteper

Member
Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Memleket Partisi Beyoğlu İlçe Başkanlığının açılış merasiminde partiye yeni katılan üyelere rozetlerini taktı.

ondan sonrasında partisinin Bağcılar İlçe Başkanlığınca düzenlenen üye iştirak toplantısına geçerek burada konuşan İnce, 1 yıl ortasında Türkiye’de seçime gidileceğini söylemiş oldu.

Türkiye’de birinci partinin hala AKP olduğunu söz eden İnce, “İktidardan kurtulmanın yolu evvel bu muhalefetten kurtulmaktan geçiyor. Bunun için neye gereksinimimiz var? Bir eksiğimiz var. Eksiğimiz şu: Bizim eksiğimiz değil, Türkiye’nin eksiği. Türkiye’de bir özgür medya sorunu var. Şu Kılıçdaroğlu’nu, şu Akşener’i, şu Babacan’ı, şu Davutoğlu’nu gösterdiklerinin çeyreğini beni göstersinler 2 ayda bu iktidarı gönderirim” diye konuştu.

Muharrem İnce, Türkiye’nin en ambargolu siyasetçisi olduğunu, birtakım kanalların CHP’yi eleştirdiğinde kendisini gösterdiklerini savundu.

Bir de “CHP yandaşı kanallar” olduğunu belirten Muharrem İnce, “Halk TV, Tele1, KRT… Onlar hiç göstermiyor. Zira gösterirlerse parasını kesiyor CHP. Babacan’ı göstermek özgür, Davutoğlu’nu göstermek hür, Muharrem İnce’yi göstermek yasak. Temel Karamollaoğlu’nu da göstermek hür. CHP idaresine hürmetlerimi sunuyorum. Üç sene evvel Cumhurbaşkanı adayınızdım ya. Bana niçin ambargo uyguluyorsunuz? niye parasını kesiyorsunuz kanalların? Temel Bey’i benden daha mı fazlaca seviyorsunuz? Babacan’ı, Davutoğlu’nu benden daha mı hayli seviyorsunuz?” tabirlerini kullandı.

METİNDE ATATÜRK YOK, LAİKLİK YOK

Ülkeyi yönetmek istediklerini de kaydeden Muharrem İnce, şu biçimde devam etti:

“Soruyorlar bana, altılı masada sen niçin mahrum? Bir, davet etmediler. İki, davetli olsaydım da o masayı yıkardım. niye yıkardım? Metinde Atatürk yok, laiklik yok, İstanbul Kontratı yok. Bunların hiç biri yok. ‘Aman Atatürk demeyelim, tarikatları kızdırmayalım.’ Eğitimde tarikat ve cemaatlerin rolü ne olacak? Bunu konuşmadan Tayyip’i yenseniz ne olacak ki? Yendin iktidar oldun. Ne fark edecek? ‘Atatürk’ diyemedikten daha sonra, İstanbul Mukavelesi’ni savunamadıktan daha sonra, ‘Eğitimi tarikatlardan ve cemaatlerden kurtaracağız’ diyemedikten daha sonra yensen ne olur, yenmesen ne olur? Biz bunların hepsini birlikte yeneceğiz.”