İkinci Onur Şener hadisesi… İstek parçayı çalmadı diye yüzünü dağıttılar

kunteper

Member
Hatay’da sokak müzisyenliği yapan Yusuf Karagündüz, alkollü iki kişinin istekte bulundukları şarkıyı bilmediği sebebi öne sürülerek atağa uğradı.

Sözcü’de Can Çapar’ın haberine göre; Ankara Çayyolu’ndaki bir cümbüş yerinde üç kişi, istekte bulundukları şarkıyı bilmediği sebebi öne sürülerek müzisyen Onur Şener’i öldürmüştü. Olaya karışan ikisi Bakanlık çalışanı biri TAİ çalışanı üç kuşkulu tutuklanmıştı. Onur Şener cinayetinin yankıları sürerken benzeri bir olay daha Hatay’da yaşandı.

Antakya’da, 8 Ekim Cumartesi günü gece yarısı saatlerinde müzik yapan klarnet sanatkarı 26 yaşındaki Yusuf Karagündüz ve kümesini dinleyen iki kişi, müzik istedi. Fakat Karagündüz, istenen şarkıyı bilmediği bu niçinle çalamayacağını söylemiş oldu.

Grup çabucak sonrasında gece bekçilerinin de ikazıyla müziği sonlandırıp enstrümanlarını alt sokaktaki bir dükkana bıraktı. Müzik yaptıkları noktaya geri dönen küme üyeleri kendilerinden istekte bulunup reddettikleri şahıslarla bir daha karşılaştı.

İddiaya bakılırsa; müzik isteğinde bulunan şahıslardan biri, kullandığı araçla geri giderek kümenin önünü kesti. Karagündüz, kümedeki öbür bireyden müsaade isteyince küfürle karşılaştı; araçta bulunan bir kişinin de şişeli saldırısına uğradı.

Yüzünde kırılan içki şişesiyle yaralanan Karagündüz, yaşananları şu biçimde anlattı:

“Bir anda yüzümden kan fışkırdı. Gitarist arkadaşıma seslendim. Koşarak bana hakikat gelince otomobille kaçmaya çalıştılar. Otomobilin camını yumruklamaya başladım. Otomobilin kapısını açıp birkaç tane vurdum. Olay yerinde toplanan vatandaşlar da onları darp etti. İstedikleri parçayı çalmayınca, başları hoş olunca bana bunu yaptılar.

“BİRİ KÜFRETTİ, OBURU YÜZÜME İÇKİ ŞİŞESİNİ İNDİRDİ”

Arabayı bilerek benim üzerime sürdüklerinden emin değilim ancak yanındaki arkadaşı beni görür görmez direkt küfretti. Biri küfretti, oburu yüzüme içki şişesini indirdi. daha sonra otomobilden muştayı çıkardı. Gitarist arkadaşım üzerlerine gidince kaçmaya başladılar. daha sonra beni hastaneye götürdüler ve karakola gidip şikayette bulundum.

Karakolda verdikleri tabirde de ‘kafamız hoştu, hiç bir şey hatırlamıyoruz. Biz sana mı vurduk abi’ dediler. Hızımda kırıklar, kesikler, dikişler var. Sonuna kadar şikayetçiyim, mahkemeye vereceğim. Gereğinin yapılmasını istiyorum.”