İbrahim Tatlıses cezaevinde Erdoğan’ı ziyaretini anlattı

kunteper

Member
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliliye ilçesindeki İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Gençlik Buluşmaları” programına katıldı.

Gençlerle buluşmaya türkücü İbrahim Tatlıses ile gelen Erdoğan, program içerisinde Tatlıses’in müziğine eşlik etti.

İbrahim Tatlıses, Erdoğan ve iktidara “Saray ve özel uçak” üzerinden gelen tenkitlere cevap olarak, “Türkiye Cumhuriyeti her şeye layıktır” dedi.

Erdoğan’ı cezaevindeyken ziyaret ettiğini anlatan Tatlıses, “Bana, ‘İbrahim Beyefendi, ben belediye lideri oldum yalnızca İstanbul’a hizmet verebilirim, benim niyetim bu değil. Benim niyetin Türkiye Cumhuriyeti’ne hizmet vermek’ dedi” sözünü kullandı.

HDP eski eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş’ın “Seni lider yaptırmayacağız” halindeki kelamları ile isim vermeden birilerinin “muhtar da olamaz” şeklindeki kelamlarına gönderme yapan Tatlıses, “Başbakan oldu, Cumhurbaşkanı oldu, daha sonra da lider oldu. Ne oldu hani lider yapmazdınız? Sayın Cumhurbaşkanımız halk adamıdır, halk insanıdır. Halk adamı olduğu için başımın üstünde taşıyorum” biçiminde konuştu.

“Urfa onu epey sevip sayıyor” diyen Tatlıses, Urfalılara, “Bu seçimde sakın bizi yalnız bırakmayın” diye seslendi.