Gözler Saraçhane’de… Geri sayım başladı

kunteper

Member
Dün Ekrem İmamoğlu, “YSK Lider ve üyelerine hakaret ettiği” savıyla yargılandığı davadan 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası aldı. Cezayı, 7. Asliye Ceza Mahkemesi verdi. Ekrem İmamoğlu, sonucun açıklanmasından daha sonra İBB Saraçhane binası önünde konuşma yaptı. O konuşmasında, 6’lı Masa önderlerini, bugün saat 16.00’da Saraçhane’de yapılacak mitinge davet etti.

6’lı Masa başkanları, daveti kabul etti.

LİDERLERİN VERİLEN CEZAYA TEPKİSİ

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’na verilen mahpus cezası ve siyasi yasağa, 6’lı masa başkanları bu yansıları verdi:,

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu: “Ekrem liderin haksızlığa uğraması, aslında 16 milyon insanın hakkının gasbedilmesi manasına gelir.”

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener: “Korkunun ecele yararı yok. Bugün burada bir irade var. Bugün bu irade mahkeme kurdu. Lidere verilen cezanın karşılığı mahkeme kuruldu. Asıl mahkeme burası, Saraçhane’de kurulan mahkeme. O mahkemede aklandın kardeşim. Artık fazlaca korkuyorlar, yarın 6 genel lider olarak burada olacağız. Haksızlığın karşısında duracağız. Bu millet hiç bir vakit istibdada boyun eğmedi. Biz yuhalamayız, biz gereğini yaparız. O büyükşehir belediye lideri buradan sizlere seslenip, İstanbulluya seslenip demişti ki, bu müzik bitmez, doğrudur, o müzik orada bitmedi, fakat bugün Meral Akşener olarak kelam veriyorum, bu müzik da burada bitmeyecek. Ne diyoruz, kahrolsun istibdat yaşasın hürriyet!”

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu: “Millet iradesine ipotek konulamaz Sn. Erdoğan bunu en güzel sen bilirsin. İstanbul Belediye Lideri Sn. Ekrem İmamoğlu’na dayanak vermek ve onu bu nazaranve seçen İstanbullu seçmenin iradesine sahip çıkmak için programlarımı iptal ettim, İstanbul’a geliyorum.”

Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal: “Bir öykü başladığı yerde -Saraçhane’de- hukuk katledilerek bitiyor; Türkiye üzerindeki kara örtüyü Ulusal İrade ‘ye sahip çıkarak kaldıracaktır! Yarın İstanbul’da Kâfi Kelam Milletin diye haykıracağız!”

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan: “İstanbullular belediye liderini sandıkla bakılırsave getirdi. Göstermelik yargı oyunlarıyla halk iradesini yok edemezsiniz.”

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu: “İBB Lideri Sn. Ekrem İmamoğlu hakkında verilen karar vicdani ve türel değildir! Adalet düzeneğini siyasetin elinde adeta bir kılıç üzere kullanan bu anlayış kaybetmeye mahkumdur! Millet iradesini görmezden gelenler dün kaybetmiştir, bugün ve yarın da kaybedecektir.”

MEMLEKET PARTİSİ’NDEN DESTEK

Memleket Partisi başkanı Muharrem İnce, Ekrem İmamoğlu’na dayanak verdi: “Memleket Partilileri Saraçhane’ye gitmeye ve bu demokrasi çabasına ortak olmaya davet ediyorum.”