Eskişehir’de şanssız bayan çalınan motosikletinin akabinde gözyaşlarını tutamadı

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Eskişehir’de 12 Ocak’ı 13 Ocak’a bağlayan gece saat 00:35’te gerçekleşen hadisede Zeliha Akbulut’a ilişkin, Eskibağlar Mahallesi Kumlubel Sokak’ta park halinde bulunan, 26 AEL 235 plakalı üç tekerlekli motosiklet, kimliği çabucak hemen belirli olmayan bir şahıs tarafınca çalındı.

Sabah saatlerinde motosikletini yerinde bakılırsameyen Akbulut, polis takımlarına olayı ihbar etti. Yaşanan hırsızlık anları, sokakta bulunan güvenlik kameraları tarafınca kaydedildi.

Motosikleti çalınan Zeliha Akbulut, meskenini geçindirebilmek için bina temizliğinin yanı sıra hurda topladığını belirtti.

“SABAH BİR GELDİM, MOTOR YERİNDE YOK”

İşvereninin kendisine geri ödemek kaydıyla bu motosikleti almasında yardımcı olduğunu aktaran Akbulut, “Bana bu motoru işverenim aldı. Ortak aldık motoru, belirli bir kısmını ben verdim, yarısından fazlasını da ona ödemem kuralıyla işverenim aldı. Kolum rahatsızdı ve ayaktan fren olmadığı için motoru ben kullanamıyordum. Buraya park ediyorduk. Depom burada, etrafta kameralar var ve inançlı diye arkadaşım motoru buraya koymuş. Gitti, çalındı motor, yok. Sabah bir geldim, motor yerinde yok. Arkadaşları aradım sanki onlar mı aldı diye, daha sonra aklıma geldi motorun anahtarları ve ruhsatı bende. daha sonra karakola gittim, müracaat ettim” diye konuştu.

Yaşadığı bahtsız olay niçiniyle gözyaşlarını tutamayan Akbulut, motosikletini çalan hırsızlara seslendi.

“ÇOK SIKINTI KOŞULLARDA PARA KAZANIYORUM”

Sıkıntı kurallarda para kazandığını, motosikleti çalındığından beri uyuyamadığını tabir eden Akbulut, “Motorumu kim aldıysa lütfen, Allah isteği için getirsin. Ben epey sıkıntı kurallarda para kazanıyorum. Lütfen istiyorum motorumu geri. Motorumu bana geri versinler, benim onu ödeyebilecek bir durumum yok. Motorum şayet olmazsa ben onun parasını ödeyemem. Lütfen, Allah isteği için motorumu geri getirsinler bana. Beni güç durumda bıraktılar, ben üç gündür uyku uyumuyorum. Sırtımda yaralar çıktı, yazık değil mi bana? Ben çöpten kazanıyorum paramı, yazık değil mi? İnsansa, Allah isteği için getirsinler motorumu. Davacı olacağım. Motorumu bana geri getirsinler, güç kaidelerde para kazanıyorum. Güç imkanlarda, soğukta çalışıyorum. Ellerime bak. Her yerim yara bere ortasında. Istıraptan üç gündür uyku uyuyamıyorum. Allah isteği için motorumu bana geri getirsinler lütfen” diye davette bulundu.