Eski bakan Bahattin Şeker ve 250 kişi YETERLİ Parti’ye geçti

kunteper

Member
Bilecik Kent Ormanı’nda UYGUN Parti Vilayet Başkanlığı tarafınca merasim düzenlendi. Merasimde, eski devlet bakanı, 24’üncü Periyot MHP Bilecik Milletvekili ve Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Kümesi üyesi Bahattin Şeker, UYGUN Parti’ye geçti.

Sözcü’nün haberine nazaran merasime, YETERLİ Parti TBMM Küme Lideri İsmail Tatlıoğlu, Kurumsal İşler Lideri Cihan Paçacı, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu Genel Yönetim Konseyi Üyesi Halil Aydoğdu, GÜZEL Parti Bilecik Vilayet Lideri Hakan Sakarya, Bilecik Belediye Lider Yardımcısı Ahmet Gürses ve epey sayıda partili katıldı. Merasimde 250 şahsa parti rozeti takıldı.

İYİ Parti rozetini takan Şeker, UYGUN Parti başkanı Meral Akşener’in isteğiyle taşın altına elini koyacağını belirterek şunları söylemiş oldu:

“Arkadaşlarım beni biraz mahcup etti zira ben gönülden daha evvel katılmıştım. Biz Meral hanımla yaşıtız. ‘Abla, ben yokum, ameliyat oldum, girmeyeceğim’ dedim. Daima uğraş ettik. Kendisi bana bu seçimin Türkiye için epeyce kritik bir seçim olduğunu, bu seçimde Türkiye’de tek adamlığın bittiğini, parlamenter sisteme geçtiğini, Türkiye’yi hayli sıkıntı günler beklediğini ve seçim yaklaştıkça Sayın Cumhurbaşkanının fazlaca acayip şeyler yapacağını da söylemiş oldu. Sayın milletvekillerim bunları daha uygun bilir. Bu Kurtuluş Savaşı üzere bir çaba arkadaşlar. Türkiye’nin durumu epeyce makûs.” (HABER MERKEZİ)