CHP’li Tanal, AK Partili vekilin danışmanını şikâyet etti

kunteper

Member
ANKARA – CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Van Edremit Belediyesi’yle ilgili açıklamalarından dolayı kendisine Twitter üzerinden hakaret eden AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas’ın danışmanı Erol Baykara’yı TBMM Başkanlığı’na şikâyet etti.

Tanal, AK Partili Milletvekili Arvas’a da “TBMM’de çalışan danışmanını bana karşı trol olarak kullanmaya utanmıyor musun?” sözleriyle reaksiyon gösterdi.

TANAL, AKP’Lİ DANIŞMANI TBMM BAŞKANLIĞI’NA ŞİKÂYET ETTİ

CHP’li Tanal, Twitter’daki 4 başka paylaşımında kendisine hakaret ettiğini belirttiği AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas’ın Meclis’teki birinci danışmanı Erol Baykara’ya ait TBMM Başkanlığı’na şikâyet başvurusu yaptı.

Tanal, şikayet dilekçesinde, Milletvekilleri Hizmetleri Başkanlığı’nda birinci danışman olarak bakılırsav yapan Erol Baykara’nın, danışmanlıkta iş akdinin kurulması esnasında imzalamış olduğu TBMM İşçi Hizmet Sözleşmesi’ne alışılmamış davrandığına dikkat çekti.

Hizmet Sözleşmesi’nin “Siyasi faaliyet yasağı” başlıklı ve içerikli “İlgili, rastgele bir siyasi partiye üye olamaz ve siyasi faaliyetlerde bulunamaz.” 13. unsuru ile “Demeç verme ve yayın yasağı” başlıklı 14. unsurunu hatırlatan Tanal, “’Erol Baykara’ isimli şahsın gerek Twitter hesabında yazılan açıklamalar, gerek şahsıma ilişkin tweeti alıntılayarak hakaret söylemi içeren paylaşımından anlaşılacağı üzere, açıklanan unsur kararlarına muhalif davrandığı aşikârdır” dedi. Tanal TBMM Başkanlığı’ndan idari soruşturma da talep etti.

TANAL’DAN AK PARTİLİ VEKİLE DE TEPKİ

AK Partili Arvas’ı toplumsal medya hesabından etiketleyen Tanal, “AKP Van Milletvekili Abdulahat Arvas, seni vekil yapan Van halkının sıkıntılarıyla ilgilenmiyorsun. Van için tahlil üretmiyorsun. Ben ise CHP Milletvekili olarak Van’ın sıkıntılarını Meclis kürsüsünden lisana getirdim. Van’daki kurumların ve belediyelerin yanlışlarından, yapılan usulsüzlüklerden, yandaşa peşkeşten bahsettim. Karşımda Meclis kürsüsüne çıkıp bana karşılık vermedin. Van Milletvekili sıfatıyla kendin yaptığım açıklamaya yanıt vermek yerine TBMM’de çalışan danışmanını bana karşı trol olarak kullanmaya utanmıyor musun?” sözlerini kullandı. (DUVAR)