CHP’den yasadışı dinleme çıkışı: Bir kamu vazifelisi söylemiş oldu

kunteper

Member
CHP Küme Başkanvekili Engin Altay katıldığı bir televizyon programında yalnızca CHP Bağcılar İlçe Liderine haber verdiği bir ziyaretten Emniyet’in bilgisi olduğunu tabir etti.

Halktv’de yayınlanan Sansürsüz programına konuk olan Engin Altay şunları söylemiş oldu:

“Bağcılar İlçe Liderini aradım. ‘Yarın sana geleceğim muhtarları ziyaret edelim’ dedim. Bu olay yeni oldu. Sabah saat 08.30’da Emniyet Müdürü, İlçe Liderini arayarak ‘Engin Lider geliyormuş’ demiş. Ben bu ziyareti bir tek ilçe liderine söylemiştim.”

“BİR KAMU VAZİFELİSİ ‘PKK İLE İLİŞKİLENDİRECEKLER’ DEDİ”

CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba, TELE1’de yayınlanan Enver Aysever ile Gündeme Not’un konuğu oldu. Veli Ağbaba, programda dikkat çeken bir iddiayı ortaya attı. Ağbaba, CHP‘ye bir kumpas kurulmaya çalışıldığını söyleyerek, emniyette nazaranvli bir işçi ile içindeki diyaloğu anlatı. Ağbaba, “Geçtiğimiz haftalarda bir kamu nazaranvlisinin bana seni PKK ile ilişkilendirecek söylemiş olduğini hatırlıyorum” dedi.

Ağbaba, hususla ilgili dava açacaklarını söylemiş oldu.

ÖZGÜR ÖZEL: FAAL GÖREVDE

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba’nın 15-20 gün evvel bir kamu vazifelisi tarafınca uyarıldığını “Seni PKK ile ilişkilendirip senin üzerinden partiyi vuracaklar” söylemiş olduğini söylemiş oldu.

Özel, CHP’nin terör saldırısı ile nasıl ilişkilendirilmeye çalışıldığını şu cümlelerle anlattı:

“Aktif bakılırsavde olan bir kamu vazifelisi, vatansever biri, bundan 15-20 gün evvel Veli Ağbaba’ya gelip ‘Seni PKK ile ilişkilendirerek senin üzerinden partiyi vuracaklar’ diyor. Veli ağabey dedi ki, ‘Galiba bu biçimde bir hazırlık var’. 10 gündür bunu konuşuyoruz biz. Dün bu olaylar yaşandı ve ışık süratiyle Veli Ağbaba’nın lideri olduğu Cezaevi İzleme ve İnceleme Komisyonu’nda, ben de o komitenin üyesiyim yazdığımız bir cezaevi raporu ki, o senelerda fazlaca konuşulmuştu. 2012’de hazırlandı, 2013 mayısında hazırlandı. Raporda bu teröristin ismi geçiyormuş. Geçiyor da, o periyotta bir gazetede yazdığı yazıdan dolayı orada ve biz raporu yayınladığımızda bu kişi dışarda. Nedim Şener de var o devir içerideki gazeteciler içinde Tuncay Özkan da, Mehmet Haberal da.”