Bursa’da münasebete girdiği bayanın vefatıyla ilgili yargılanan sanık savunma yaptı

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Geçen yıl 30 Kasım’da Bursa’nın Orhaneli ilçesinde oturan Nuray Fazilet (32), eşine, halasına gideceğini söyleyip meskenden çıktı.

Fazilet, bir süre daha sonra eşini arayıp sokağa çıkma kısıtlaması niçiniyle halasında kalacağını tabir etti.

BİNANIN ÖNÜNDE CANSIZ VÜCUDU BULUNDU

Bir gün daha sonra Görükle Dumlupınar Mahallesi’ndeki bir binanın önünde Nuray Erdem’in cansız vücudu bulundu.

Polis, olayla ilgili birebir binada oturan Yusuf Akkoyun’u, Orhangazi ilçesindeki iş yerinde gözaltına aldı.

“EVLİ OLDUĞUNU BİLİYORDUM, GECE BİRLİKTE OLDUK”

Yusuf Akkoyun tabirinde, Nuray Fazilet ile geceyi birlikte geçirdiklerini belirterek, “Nuray’la ortamızda ilgi vardı. Evli olduğunu biliyordum. Gündüz buluştuk. Geceyi de birlikte geçirmek istedik. Eşini arayıp, halasında kalacağını söylemiş oldu. Gece birlikte olduk. Ben cinsel gücü artırıcı ilaç kullandım lakin o kullanmadı. Duşa girdim. Çıktığımda Nuray’ın kötüleştiğini gördüm. Yanına gittiğimde şuuru kapandı. Kendine getirmeye çalıştım ancak olmadı. Ben de üstünü giydirip, kapıya bıraktım ve polisi arayıp, olay yerinden ayrıldım. Alakamız ortaya çıksın istemiyordum. daha sonra ne olduğunu merak edip, geri döndüm. Öldüğünü söylemiş olduler. Korkup kaçtım. Nuray’ın konutumda kalan telefonunu da aldım ve gdolayıp bir yere attım. Ben öldürmedim.” dedi.

Yusuf Akkoyun, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldı.

İSİMLİ TIP RAPORUNDA MEVT niçinİ BOĞULMA

Olayla ilgili soruşturma başlatan Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca İstanbul İsimli Tıp Kurumu’ndan istenilen otopsi raporunda, nefes darlığı olan Nuray Erdem’in vefat niçininin ‘boğulma’ olduğu belirtilince bir daha gözaltına alınan Yusuf Akkoyun, bu defa tutuklandı.

Bursa 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘adam öldürmek’ hatasından hakkında dava açılan Yusuf Akkoyun, birinci defa hakim karşısına çıktı.

Akkoyun duruşmaya cezaevinden Sesli ve İmajlı Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

“İLİŞKİ SIRASINDA TİTREMEYE BAŞLADI”

Yusuf Akkoyun savunmasında, Nuray Fazilet ile hadiseden birkaç gün evvel köylüsü aracılığıyla tanıştığını belirterek, “Kendisiyle birkaç gün daha sonra buluştuk. Geceyi bir arada geçirdik. Bağ sırasında titremeye başladı. Bana panik atağının olduğunu söylemiş oldu. Sabah yine bağlantıya girmek istediğini söylemiş oldu. Ben lavaboya gittim. Döndüğümde küçük abdestini yatağa yapmıştı ve morarmıştı. Kalp masajı yaptım. Üstünü giydirip iki kat aşağı indirdim. Apartmanın zillerine bastım. daha sonra da oraya bırakıp, cep telefonumda kontör olmadığından öteki bir telefon bulmak için koştum. 112 Acil Servis’e telefon açması için birinden ricada bulundum. Ambulans gelmeden polis aracı geldi. Sıhhat grubu geldiğinde öldüğünü söylemiş olduler. Cürüm işlemedim. Beraatimi istiyorum.” dedi.

TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

Maktulün eşi D. Fazilet ise eşiyle hiç bir meselesinin olmadığını, sanığı da tanımadığını, olaydan bir gün öne eşinin halasına gideceğini söyleyerek konuttan ayrıldığını belirterek, “Sanıktan şikayetçiyim” dedi.

Mahkeme heyeti, Yusuf Akkoyun’un tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı eksik evrakların tamamlanması için erteledi.