Bu kramponlar bir birinci

kunteper

Member
Fransa Ulusal Grubu ve Manchester United’ın yıldız futbolcusu Paul Pogba, Atalanta müsabakasıyla bir prensip imza attı. Vegan ve geri dönüştürülebilir materyallerden üretilen kramponla alana çıkan Pogba, bunu yapan birinci futbolcu oldu.

Manchester United’ın yıldız futbolcusu Paul Pogba, ünlü dizayncı Stella McCartney ile yaptığı işbirliği kararında dünyanın birinci vegan kramponlarını giydi. 28 yaşındaki Fransız futbolcu, uzun vakittir moda ve dizayna ilgi duyuyor ve bilhassa saç tarzlarıyla dikkatleri üzerine çekiyordu. Pogba bu kere kramponları ile gündeme gelmeyi başardı. Geri dönüşüm ve vegan gereçlerden üretilen krampon Adidas’ta satışa çıktı.

BAĞCIKLI VE BAĞCIKSIZ MODEL

Karantina devrinde moda dizayncısı Stella McCartney ile işbirliği yapma sonucu alan Pogba, adidas’ın Predator Freak isimli vegan kramponunu piyasaya sürdü. Bağcıksız kramponlar, ikonik Predator modelinin vegan materyaller kullanarak üretilen en yeni versiyonu olarak satışa sunuldu. Hudutlu sayıda üretilen kramponun bağcıksız modelinin fiyatı 236 Sterlin (3 bin 125 TL), bağcıklı modeli ise 211 Sterlin (2 bin 794 TL) olarak belirlendi.

Pogba, Manchester United’ın Şampiyonlar Ligi’nde Atalanta’yı 3-2 mağlup ettiği maçta yeni kramponlarıyla birinci maçına çıktı. Yeni kramponlarıyla ilgili konuşan Pogba, “Her şeydilk evvel bir futbolcuyum lakin moda ve dizayna büyük bir ilgim var ve bunu her vakit keşfetmek istedim. Bu işbirliği benim için özeldi zira uzun vakittir Stella McCartney’in hayranıyım. Bu yüzden bir ortaya gelip bu fikri ortaya çıkardığımızda, bir şeyler yaratmak için kusursuz bir fırsat üzere hissettim” dedi.

Vegan krampon fikrinin nasıl ortaya çıktığını anlatan Pogba, “Karantinadaydım ve futbol oynamayı fazlaca özlüyordum. Bu yüzden oyuna olan sevgimi tarz tutkumla birleştiren bir şeye odaklanabilmek inanılmaz bir histi. Adidas ile yarattığımız kramponlar yavuz ve benzersiz” tabirlerini kullandı.

İşte o fotoğraflar: