Bu Altcoin’den Multi-Milyon Dolarlık Muahede: Fiyat Sıçradı!

İsmail

New member
Tezos (XTZ)’un Manchester United ile kıymetli bir muahede yaptığı konusundaki rapor tanınan altcoin projesinin fiyatını ani bir biçimde yükseltti. Tezos (XTZ)’un Manchester United ile multi-milyon dolarlık bir mutabakat imzaladığı bildiriliyor ve bu fiyat sıçrayışının gerisindeki etken olarak sunuluyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Tanınan altcoin projesinden milyonluk mutabakat

The Athletic’in bildirdiğine bakılırsa, önde gelen pay ispatı blockchain platformlarından biri olan Tezos (XTZ), profesyonel İngiliz futbol kulübü Manchester United ile bir eğitim seti muahedesi imzaladı. Tezos (XTZ) kripto para ünitesinin fiyatı, genel kripto para ünitesi piyasasından daha güzel bir performans göstererek kabaca %5 arttı. Mutabakatın imzalandığı çabucak hemen taraflarca resmi olarak açıklanmadı. Alınan bilgilere göre muahedenin pahası yılda 20 milyon sterlinden, YAKLAŞIK 27 milyon dolar, fazla görünüyor. Tezos (XTZ), kulübün eğitim setinde logosunu sergileme hakkına sahip olacak. Rapora nazaran, Avrupa’nın en itibarlı futbol kulüplerinden biri olan MU, paydaşlık için tanıtım malzemelerini şimdiden hazırlamış durumda.

Kulübün Amerikan sigorta devi Aon ile sekiz yıllık sponsorluk mukavelesi geçen dönemin sonunda sona ermişti. United, Tezos ile olan işbirliğinin bir modülü olarak Web 3.0′ı da keşfedebileceğine dair emarler gösteriyor. Aon ile yapılan mutabakattan farklı olarak Tezos (XTZ), ismini Carrington eğitim alanına eklemeyecek. Tezos’tan evvel, mutabakat için birkaç diğer kripto para ünitesi projesinin değerlendirildiği bildirildiği gelen bilgiler içinde. Bir İngiliz e-ticaret şirketi olan Hut Group, geçen yıl efsanevi futbol kulübüyle mutabakat sağlamak için görüşmelerde bulunuyordu, lakin kulüp sahiplerine karşı çıkan taraftarlar niçiniyle iştirak suya düştü.

United şu anda merhum Amerikalı teşebbüsçü Malcolm Glazer’ın çocukları tarafınca denetim ediliyor. Lider Joel Glazer European, son derece tartışmalı Üstün Lig planı niçiniyle geçen yıl taraftarlardan önemli yansılar aldı. Alınan bilgilere bakılırsa, İngiltere Premier Ligi, Manchester City’nin çevrimiçi varlığı olmayan kuşkulu bir kripto teşebbüsüyle bir paydaşlığı imzalayıp askıya almasının akabinde, kulüp tarafınca imzalanan kripto para mutabakatlarını incelemeye başladı.