Antalya’da cüzdanını aracın üzerinde unutup yola devam etti

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Antalya’nın Manavgat ilçesinde akaryakıt almak için istasyona giren Ahmet Ali Ünal isimli şoför, yakıt aldıktan daha sonra parasını ödemek için aracın kapısını açıp cüzdanını aldı.

daha sonra karar değiştirip cüzdanı araç üzerinde bırakarak telefon kılıfında bulunan parayla ödemeyi yapan Ünal, cüzdanı araç üzerinde unutup yoluna devam etti.

PARALAR YOLA SAÇILDI

Ünal’ın cüzdanı araç üzerine bırakması ve direksiyona geçip istasyondan ayrıldığı anlar güvenlik kameraları tarafınca kaydedildi.

ÖTEKİ BİR ARAÇ FARK ETTİ

Ünal’ın istasyondan ayrılmasından dakikalar daha sonra ise arabasıyla Alanya istikametinden Manavgat istikametine seyir halindeki Yusuf Çamlıpınar, Alara köprüsünü 2 kilometre geçtikten daha sonra yolda paralar uçuştuğunu görür görmez aracını yolun sağına park etti.

Yol kenarında bulunan akaryakıt istasyonu çalışanlarıyla birlikte yola saçılan paraları toplayan Çamlıpınar, parçalanmış bir cüzdan, kimlik, ehliyet, kredi kartları ve kimi evraklar buldu.

JANDARMAYA HABER VERİLDİ

Paraları toplayan akaryakıt istasyonu çalışanları da paraları Çamlıpınar’a teslim etti. Para ve kartları alan Yusuf Çamlıpınar, yolu üzerinde bulunan Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Merkez Karakoluna gelerek mevzuyu anlattı.

CÜZDAN SAHİBİNE ULAŞTIRILDI

Cüzdandaki 4 bin 310 TL ile bir arada bulunan kimlikten yola çıkan jandarma, kısa müddette paraların sahibine ulaştı. Paraların sahibi olduğu belirlenen Ahmet Ali Ünal, jandarmaya gelirken, paralar ve evraklar hazırlanan tutanakla sahibine teslim edildi.

Paralarına ve evraklarına kavuşan Ahmet Ali Ünal, paralarını bulup teslim eden Yusuf Çamlıpınar’a teşekkür etti. Son olarak Alara köprüsü yakınlarında yakıt aldığını, cüzdanı burada düşürmüş olabileceğini söylemiş oldu.

“YOLDA PARALAR UÇUŞUYORDU”

Alanya’dan Manavgat’a gelirken Çenger mevkii yakınlarında yolda paraların uçuştuğunu gördüğünü belirten Çamlıpınar, “Paraların uçuştuğu yeri geçip geri geri geldim. Aracımdan indiğimde paraları toplayan akaryakıt istasyonu nazaranvlileri paraların benim olduğunu zannederek cüzdanı, kartları ve topladıkları paraları bana verdi. Kalan paraları da ben topladım. Paraların sahibini bulmak için jandarmaya geldim. Jandarma takımları kimlikten paranın sahibine ulaştı ve paralarını 4 bin 310 TL olarak eksiksiz teslim ettim. Allah’a şükür bu paralara muhtaçlığımız yok. Parayı kaybeden arkadaşımızın bu paraya acil muhtaçlığının olması da beni sevindirdi. Kendisi eşi doğum yapacağı için telaşlıymış ve parayı da doğum için kullanacakmış. bu biçimde bir olaya vesile olmak beni memnun etti” dedi.

“HEPSİNİ TESLİM ETTİK”

Paraları birinci goren ve arkadaşlarıyla birlikte yolda uçuşan para ve evrakları toplayan akaryakıt istasyonu çalışanı da, “Bir anda havada uçuşan bir şeyler gördüm. Dikkatlice baktığımda para olduğunu fark ettim. Her araç geçişinde paralar havaya uçuyordu. 100 ve 200 lük banknotlar vardı. Ben bin 500 TL ötüründa para topladım. Ayrıyeten cüzdan ve kartlar, kimlikler vardı. Biraz daha sonra gelen bir araç şoförü sanırım sahibiydi topladığımız paraları teslim ettik” dedi.