Allah aşkına bizi kurtarın

kunteper

Member
İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Mert, Isparta’da vatandaşlar ve esnaf ile bir ortaya geldi, kederlerini dinledi.

Cesur’un sohbet ettiği emekli bir bayan, “Bir an evvel seçim olsun ya. Kendilerini varlıklı ettiler. Emekliler ölsün diyorlar. Bizim tam yaşacağımız yaşımız, senelerca çalıştık çalıştık fakat yaşayamıyoruz. Allah aşkına bizi kurtarın. Murat Kurum’un eline mektup verdik ‘ödeyemeyeceğiz’ diye. Bir karşılık çıkmadı. Buraya geldiğinde eline verdim. Çok sıkıntı durumdayız. Ruhum da karanlık, kalbim de. Umudum yok. Yarı aç yatıyorum, yarı tok. Emeklilerin geneli öyle” kelamlarıyla sıkıntı yandı.

Ekonomik durumdan şikayetçi olan bir vatandaş ise, “30 lira sigara parası var cebimde. Pazar harici hiçbir şey nazaranmiyorum. Akşama kadar yalnızca daha yeni ekmek aldım onu yedim. hiçbir şeyim yok fakat şükür Allah’ıma. Boşandım. Eşim çekti gitti 7 aylık evliydim. Kredi çektim 50 bin lira şu an 70 bin lira borcum var. 4 bin lirayı çıkaracağım diye canım çıkıyor pazarda. İcraya gönderdiler, yapılandırma yaptık” dedi. ÂLÂ Partili Yiğit ise hem vilayet liderinin birebir vakitte kendi bağlantı ayrıntılarını vererek ellerinden geleni yapacağını söylemiş oldu.

“ALLAH AŞKINA BİZİ KURTARIN”

Bir diğer emekli vatandaş ise, Cesur’a şunları söylemiş oldu:

“50 liralık alışveriş yapabildim imkanımız yok ki. Kasaptan bir şey alamıyoruz. Bu akşam biber dolması var. İçinde kıyma yok. Emekli adam 3 bin 500 lira ile nasıl alacak? Ben nasıl alacağım? Bunu bu hale getirdiler… İliklerimizi şey ettiler. Bir an evvel seçim olsun ya. Kendilerini güçlü ettiler. Emekliler ölsün diyorlar. Bizim tam yaşayacağımız yaşımız, senelerca çalıştık çalıştık lakin yaşayamıyoruz. Allah aşkına bizi kurtarın.

Murat Kurum’un eline mektup verdik ‘ödeyemeyeceğiz’ diye. Bir karşılık çıkmadı. Buraya geldiğinde eline verdim. Çok güç durumdayız. Ruhum da karanlık, kalbim de. Umudum yok. Yarı aç yatıyorum, yarı tok. Emeklilerin geneli o denli. Emeklileri niçin ele almıyorlar? Yabancılara bizden çok kıymet veriyorlar. Bu yabancıları siz gelince gönderin istemiyoruz. Çanakkale’de şehitlerimizi görsünler.”

Genç bir çift, ise “Benim babam çiftçi lakin artık üretemiyor. Yani kısıtlı üretiyor. Gübre dahi alamıyoruz” dedi. ÂLÂ Partili Cesur’un “Seçimi bekleyin” kelamı üzerine, “Biz de onu bekliyoruz aslına bakarsan. 2023’te görüşeceğiz” diye konuştu.