Adana’da eşi tarafınca yüzü bıçakla kesilen bayan konuştu

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Adana’nın Seyhan ilçesinde 23 Aralık günü yaşanan hadisede Serkan T. (41) isimli şahıs 10 sene evvel Türkiye’ye gelen Suriyel, Sara B. (25) ile 3 sene evvel dini nikahla evlendi.

Genç bayan, daima şiddet gördüğünü öne sürerek 6 ay evvel Serkan T.’yi terk etti.Serkan T. ayrılığı kabullenmeyip Sera B.’yi daima rahatsız etmeye başladı.

Çiftin, 5 ay evvel de Berat ismini verdikleri bir evlatları dünyaya geldi. Minik Berat, doğduktan daha sonra 1 ay annesinin yanında kaldı lakin çabucak sonrasında Serkan T.’nin annesi Naciye, teze nazaran torununu annesinden aldı ve tekrar da göstermedi.

“EVLADINI GÖREMEZSİN”

Evladını görmek için her yolu deneyen genç bayana ise T. ailesi tarafınca, ‘Barışmazsan evladını goremezsin’ kaidesi koşuldu.

Barışmayı kabul etmeyen Sara B., geçen gün çalıştığı kafeden çıkıp konutuna giderken Serkan T. tarafınca takip edildiğini fark edip bir otele girdi.

“DEMİR SOPAYLA SALDIRDI”

O sırada ise Serkan T., eşinin gerisinden otele girip demir sopayla saldırdı.

Can havliyle kendisini dışarı atan hanımın peşinden giden şahıs, akabinde eşinin yüzünü ve kollarını bıçakla kesti.

“YARALI BAYANIN BAŞINDA BEKLEDİ”

Yaralı bayanın başında da bir süre bekleyen Serkan T., olay yerine gelen polis takımlarınca yakalandı.

Sara B. ise sıhhat vazifelilerinin birinci müdahalesinin akabinde ambulansla hastaneye kaldırıldı.

“BİR ERKEKLE ÇIKARKEN GÖRDÜM”

Gözaltına alınıp, polis merkezine gdolayılen Serkan T.’nin tabirinde, “Bir ay evvel eşimle ayrıldık. Hareketlerinden şüphelendiğim için olay günü takip ettim. Bir erkekle çıkarken gördüm ve peşinden gittim. sonrasındasında da otele girdiklerini görüp yanına gittim” dediği açıklandı.

TUTUKLANDI

Süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Serkan T., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

“KORKTUĞUM İÇİN OTELE GEÇTİM”

Sara B. eşinden daima şiddet gördüğünü belirterek, “Ben işten çıktıktan daha sonra konuta giderken bir baktım ki Serkan beni takip ediyordu. Korktuğum için konuta gidemedim. Daha inançlı bir yer olduğu için otele geçtim. Ben otele tek girdim, yanımda bir adam da yoktu. O iddiayı da kabul etmiyorum. Palavra söylemiş oldu. Benimle barışmak istiyor fakat ben daima ayrılmak istiyorum. Çok berbat bir adam, daima alkol alıp, uyuşturucu kullanıyor. Daima fizikî şiddet vardı. Bir işi de yok, çalışmıyor ve benim paramı harcıyor. Meskeni ben geçindiriyordum”

“ÇOCUĞUMU GÖRMEK İSTERSEM BARIŞMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER”

Bir çocuğum var ve onu bakılırsamiyorum, göstermiyorlar. Şuan Serkan’ın annesinin yanında. Ben çocuğumu görmek istedim lakin göstermiyorlar. Görmek istersem yeniden barışmam gerektiğini söylemiş olduler” formunda konuştu.

“ÖLDÜĞÜMÜ HİSSETTİM”

Olay gecesini de anlatan Sara B., “Ben o adamdan kurtulmak istiyorum, şikayetçiyim. Ben o denli bir şey beklemiyordum. O gün öldüğümü hissettim. Ben yaşadığıma inanamadım. bu biçimde bir şey beklemezdim. Başımda, burnumda, yüzümde ve kolumda kesikler var. Sırtımda da bıçak izleri var” tabirlerini kullandı.