Adana’da dini nikahla evlendiği bayan tarafınca dolandırıldı

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Adana’da 2019 yılında akıllara sakinlik veren bir olay yaşandı.

Ankara’da yaşayan Feyyaz Kılıç, memleketi olan Adana’ya döndü. Burada komşusunun tavsiyesiyle K.K. isimli bayanla tanışan Kılıç, 3 gün ortasında K.K. ile dini nikah kıydı.

‘ALTINLARI KAYBETTİM’ TEZİ

Kılıç, evliliğinin 3’üncü gününde resmi nikah süreçlerini başlatmak ve ikametgahını Adana’ya aldırmak için eşiyle kaymakamlığa gitti. Akşam meskene dönünce eşi Kılıç’a altınları kaybettiğini söylemiş oldu.

Sonraki gün altınları aramak için bir daha kaymakamlığa giden çift, K.K’nin çeşitli mazeretleriyle bir daha meskenine döndü. Kılıç, konuta döndüğünde argümana bakılırsa kayınpederi ve kayınbiraderleri meskenine gelerek kendisini darbedip, eşi K.K.’yi de alıp gittiler.

50 BİN LİRA ZİYANA UĞRADI

tekrar eşini bakılırsamediğini tabir eden Kılıç, toplam ziyanının ise 50 bin lira olduğunu söylemiş oldu.

“3 GÜN İÇİNDE EVLENDİK”

Yaşadıklarını anlatan Feyyaz kılıç, “Biz Ankara’da ikamet ederken Adana’ya gittik. Bir komşumuz beni biriyle tanıştırdı. hanımın ismi K.K.’ydi. Kızla görüştük, ailesiyle sohbet ettik. 3 günde evlendik, 110 günlük bir evliliğimiz oldu. Ben ve eşim kaymakama gittik adresimi Adana’ya aldırmak için resmi nikah süreçleri için. daha sonra akşam eşimin teyzesine gittik. 18 bin lira kıymetindeki altınlarımız eşimin üzerindeydi.

“KAYINPEDERİM BENİ SİLAHLA YARALADI”

Gece 11 üzere meskene döndüğümüzde eşim altınları kaymakamlığın önünde kaybettiğini söylemiş oldu. Sonraki gün kaymakamlığa gittiğimizde eşim yok kolum ağrıyor, yok ayağım ağrıyor diyerek beni geri konuta götürdü. Akşam ailesi geldi beni darbettiler. daha sonra ben yine Ankara’ya döndüm. 3 ay daha sonra tekrar Adana’ya gittim. Kayınpederimi arayıp ben eşimi istiyorum dedim. Beni bir yere çağırdılar. Beni orada otomobile bindirip bir çiftliğe götürdüler. Burada beni silahla yaraladı. Ben de bununla ilgili şikayetçi ve davacı oldum.

“MUHTAR HABER VERMEDEM EVRAKIMI İMZALAMIŞ”

Ben Ankara’dayken savcı belgeme takipsizlik vermiş. Muhtar da bana haber vermeden imzalayıp göndermiş evrakımı geri savcılığa ötürüsıyla savcı evrakımı kapatmış. Bu durumdan 3 ay daha sonra haberim oldu. Toplam 50 bin lira ziyanım var. 10 bin lira kıyafet aldım, 18 bin lira altın aldım 22 bin lira da süt parası verdim. Ben Cumhurbaşkanına yazdım. Bana sahip çıkılmasını istiyorum” sözlerini kullandı.