“2 katını verdiler satmadım” demişti… Erbakan’ın makam aracı satışta

kunteper

Member
Sivas’ta yaşayan Cemil Laçiner, uzun uğraşılar kararı satın aldığı eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’a ilişkin arabası kıymetinin iki katının ödenmesine karşın satmadığını açıklamıştı.

Aynı otomobil, araç fiyatlarındaki 4-5 katlık artışın akabinde satışa çıkarıldı.

Sivas’ta yaşayan eğitimci Cemil Laçiner, küçük yaşlardan itibaren sevgi ve hürmet duyduğu, genç yaşlarında tanışarak bir arada siyaset yaptığı eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın kullanmış olduğu arabalarından birini satın almayı başarmıştı.

Laçiner gözü üzere baktığı arabaya pahasının iki katı bedel ödenmesine karşın aracı satmıyor. Arabanın manevi kıymetinin para ile ölçülemeyeceğini belirten Laçiner, ömrü el verdiği sürece arabası kullanmayı düşünüyordu.

Cemil Laçiner 2019’da yaptığı açıklamada, “Erbakan hocamızla 13 yaşından itibaren tanışmış oldum. Mitinglerde, konferanslarda ve gençlik kollarına giderek sorumluluklar ve bakılırsavler aldım. Biroldukça teşkilatında çalıştım. Yakinen tanıma fırsatı buldum. Üniversite senelerımda Türkiye’de nereye gittiyse peşinden gitmeye çaba gösterdim. Vefat edince de en son genel lider olduğu partinin vilayet lideriydim. Hocamın bende olan izlenimi farklı bir aşk, farklı bir sevgi. Bu niçinle yaptığım okulun ismine hocamın ismini verdim. Hocama olan sevgim ölene kadar devam edecek” demişti.

“SATMAM” DEMİŞTİ

Arabası kullandığı vakit huzur bulduğunu belirten Laçiner, araca 2 katı fiyat teklifi gelmesine karşın satmadığını söylemişti.

Laçiner, “Arabayı kullandığım vakit bana huzur veriyor. Seyahate çıktığım vakit otomobilde Erbakan hocam varmış üzere hareket ediyorum. Arabayı 75 Bin lira civarında aldım. Parası pek değerli değil, tahminen de 75 Bin lira daha harcayacağım. Aracı piyasanın üzerinde bir sayıya alma sebebim ise Erbakan hocanın kullandığı bir araç olması ve plakasının ona has olan ERB plaka olması. Bu aracın pahası bana nazaran maddi olarak kıymet biçilemez. ondan sonrasında araca 2-3 misli para veren oldu fakat satmadım. Satmak üzere bir derdim yok. Kimse pahasını bilmiyordu artık bende bedeli çok yüksek. Kendi arkadaşlarımdan 2 mislini veren oldu ancak ben satma kederi içerisinde değilim” ifadelerini kullanmıştı.

Bu kelamlara karşın Necmettin Erbakan’ın makam arabasını Laçiner, B.H. aracılığıyla ünlü ilan sitesi üzerinden aracı satışa çıkardı.

355 bin liraya satılan Mercedes S500 L marka ve modeldeki aracın 380 bin kilometrede olduğu görüldü.

İşte o ilan ve Laçiner’in fotoğrafları: