Yeşil Paskalya, Franco Aliberti'nin Colomba için israf karşıtı kremi

oKMaDeM

New member
Kaç kez yiyecek satın alıyorsunuz? ekmek, kese kağıdı içinde kurumaya bırakın. Ve sonra belki onu çok kolay bir şekilde çöpe atabilirsiniz. Neden bir kremsiile de birleştirilebilir güvercinveya kreasyonlarınız için bir öğe olarak kullanın. Narin, karamelli bir tadı vardır ve klasik sütlü ekmek çorbasını çok anımsatır.

Ayrıca sadece beyaz olanı değil, farklı ekmekler, çavdar, kılçıksız buğday, kepekli ekmekler kullanarak da eğlenin.

İçindekiler:

• Bayat ekmekli kremalı
  • 80 gr bayat ekmek
  • 40 gr esmer şeker
  • 500 gr krema
Hazırlık:

Ekmeği küpler halinde kesin ve şekerle karıştırın.

Düşük ateşte bir tavada, ekmeği saran bir karamel elde edene kadar şekeri ekmekle birlikte eritin.

Kremanın yarısını kaynatın, yavaş yavaş ekmeğe ekleyin, sıcaklığına dikkat edin, karamel çok sıcak, birkaç dakika karıştırın ve ekmeğin yumuşaması için 5 dakika ocakta bekletin.

Soğuk kremanın diğer yarısını ekleyerek bir blender ile karıştırın.

En az 3 saat buzdolabında soğumaya bırakın.

Franco Alibertiisraf karşıtı şef, “Uno – Tek malzemeyle mutfakta” kitabının yazarıdır (Gribaudo, 2022). Lisa Casali ile birlikte Filippo'nun ebeveynidir. “Bugün daha da fazla hayal kuruyorum, yemek pişirme ve pastacılık tutkum giderek güçleniyor, sosyal medya, medya ve dersler aracılığıyla sürdürülebilirliğin insanlarla başladığı bir model önererek restoran sistemine yardımcı olmaya çalışıyorum ve insanlar arasında farkındalık yaratmaya çalışıyorum. Gıda israfını ortadan kaldırmak ve gezegenimiz için sağlıklı alışkanlıkları takip etmek”.

Francoaliberti.com | @francoaliberti | @Francoaliberti | Facebook