Yavuz Ağıralioğlu: Söylemek istediklerimin yanlışsız anlaşılmadığını düşünüyorum

kunteper

Member
Konuşmalarıyla Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerinin reaksiyonlarına niye olan GÜZEL Parti İstanbul Milletvekili Ağıralioğlu son devirdeki tartışmalara ait açıklama yaptı.

Posta’dan Murat Çelik’in sorularını yanıtlayan Ağıralioğlu şunları söylemiş oldu: “Benim söylemiş olduklerimin benzerilerini, aynılarını, hatta daha ilerisini partimizden öteki arkadaşlarım da söylemiş oldu. Sayın genel liderim da söylemiş oldu misal şeyler. Lakin niye bilmiyorum, ben konuştuğumda medya benim sözlerime başkalarınınkilerden daha farklı, daha fazla bir projektör tutuyor. Tıpkı şeyleri söylesek de söyleyen ben olduğumda fazlaca daha fazla ses getiriyor. Ve ben kimi vakit söylemek istediklerimin yanlışsız anlaşılmadığını düşünüyorum.”

Ağıralioğlu son olarak şu biçimde konuştu: “Sayın Akşener yaptığı açıklamalarla masayı (6’lı masa) korudu, hukuku korudu, kendi kişiselyetini ve savını korudu, partiyi korudu, beni korudu. Fakat bu kadar hoş ve şık olabilirdi.”

Ne olmuştu?

Ağıralioğlu, “Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz kaygısı duyuyoruz” çıkışıyla CHP’nin yansılarını çekmişti. Bu sözlerle ilgili CHP Küme Başkanvekili Engin Altay ise, “Her meskenin çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse konutun reisi çeker. Ben ne diyeyim daha bu bu biçimde olmalı, bunu bekliyoruz. Bugün benim izlediğim görüntü güzel bir görüntü değil” diye konuştu. DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener ise tartışmalara şöyleki cevap verdi: “Yavuz Beyefendi kendi fikrini söylemekte özgürdür. ‘Keşke yapmasaydı’ diyorum.”

Akşener, Ağıralioğlu’na “Her konutun çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse konutun reisi çeker” cevabını veren CHP’li Engin Altay’ın konuşmasını ise ‘yanlış’ bulduğunu söylemiş oldu.