Vitalik Buterin Dogecoin Yorumuyla Şaşırttı: En İyilerdendi…

İsmail

New member
Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den bugün değişik bir Dogecoin yorumu geldi. Buterin kendisine gönderilen göğüs coin’leri bağışladığı vakit gerilim dolu bir 2 gün geçirdiğini vurguladı. Buterin ayrıyeten Dogecoin yatırımı ile ilgili olarak da şu ana kadarki en güzel yatırımı olduğu vurgusu yapıyor.

Buterin ve Dogecoin vurgusu

Kriptokoin.com olarak daha evvel de yer verdiğimiz üzere Buterin Hindistan’da denetim altına alınmayan Covid-19 olaylarından dolayı bu ülkeye yardım etmek maksadıyla Shiba Inu (SHIB), Dogelon Mars (ELON) ve Akita Inu (AKITA) üzere kripto para ünitelerinden oluşan bir sepet ile yaklaşık olarak 1 milyar dolarlık bir bağış yapmıştı. Artık Buterin yaptığı en yeterli yatırımın DOGE olduğunu belirterek bu kripto para ünitesine esin kaynağı olan köpeği Japonya’da iken ziyaret ettiğini belirtiyor. 2016 yılında 25.000 DOGE aldığını belirten Buterin çabucak sonrasında bunları epey yakın bir vakitte 4.3 milyon Dolara sattığını ve gelirini de GiveDirectly’ye bağışladığını tabir ediyor.

Sayılar içindeki uçuruma bakıldığında Buterin’in bu satıştan önemli manada kâr elde ettiği görülüyor. Buterin’in yardım atağının kripto para topluluğunda son derece olumlu karşılandığını ve önemli manada takdir topladığını belirtelim. Ethereum kurucusu vakit zaman bu yardım faaliyetleriyle gündeme gelse de ETH2.0’daki gecikmeler sebebiyle de tenkitlerin odağında yer alıyor. Buterin’in proje üzerinde ağır bir biçimde çalıştığı ve rastgele bir aksaklığa yer vermemek ismine işini sağlama aldığı belirtiliyor.