Ünlü müzikçi Fulden Uras’tan korkutan haber… Apar topar ameliyata alındı

Karbulut

Member
Bir periyot bağırsak kanserine yakalanan ve uzun mühlet göğüs kanseriyle gayret eden, epeyce sefer ameliyat olmak için bıçak altına yatan ünlü sanatçı Fulden Uras‘ın hastalığı nüksetti. Uras bugün apar topar İstanbul’da bir özel hastanede ameliyata alındı. “Benim bayramım bu hastalıktan kurtulduğum gün olacak” diyen Uras berbat haberi toplumsal medyadan duyurdu.

SEVENLERİNDEN DUA İSTEDİ

Hastaneye kaldırılan Uras, kolunda serumlu fotoğrafını takipçileriyle paylaştı. Sevenlerinden dua isteyen Uras, şu sözleri kullandı:

Bitmeyen zahmetim… 3 gündür beni bir daha perişan eden ağrılar ve sonuç bir daha ameliyat. Artık kaç ameliyat oldu saymıyorum. Sayısını unuttum. Sağ göğüs seninle başım sıkıntıda. Dualarınızı eksik etmeyin dostlar. Allah herkese şifa versin, ötesi yok.

AMELİYAT daha sonraSI AÇIKLAMA

Bir defa daha ameliyat masasına yatmak zorunda kalan Uras, geçirdiği operasyon daha sonrası Instagram hesabından paylaştığı görüntü ile son sıhhat durumu hakkında bilgi verdi. Hasta yatağından sevenlerine seslenen Uras, “Dostlar, arayan, soran, ileti atan herkese fazlaca epeyce teşekkür ediyorum. Başarılı geçti ameliyatım. Birkaç gün dinleneceğim. Allah’a emanet olun.” tabirlerini kullandı.

FULDEN URAS KİMDİR

Bir periyoda damgasını vuran sinemaların vazgeçilmez oyuncularından biri olan ve vaktin gazinolarında aranılan müzikçileri içinde yer alan Fulden Uras, 6 Haziran 1968 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Eski bürokratlardan Memnun Otman’ın kızı olan Uras, Petek Dinçöz’ünde kuzenidir.

Lise senelerında bir gazetenin düzenlemiş olduğu müsabakada yüz hoşu seçildi. Erkekçe Dergisi‘ne vermiş olduğu cesaretli pozlarla da ismini duyuran Fulden Uras, 1986 yılında “Ah Bu Kadınlar” sineması ile sinema mesleğine adım attı. 80’li ve 90’lı senelerda ise “Üç Arkadaş”, “Dağ Çiçeği”, “Yalnızız”, “Ana Yüreği” üzere dizilerde oynadıktan daha sonra 1991 yılında assolist olarak sahnelere adım attı.

Bahadır Cingöz, Tolga Erkanlı, İsmail Özkan, Murat Parasayar, Durmuş Çevik, Vatan Şaşmaz, Gökhan Şükür, Sezer İnanoğlu ve Kadir İnanır ile beraberlikler yaşayan Fulden Uras, yakalanmış olduğu bağırsak kanseri ve göğüs kanseri daha sonrasında uzun yıllar boyunca tedavi gördü.

“Hayaller Gerçek Olsa” derneğinin kurucusu olan Uras, Kelebek” hastalığı bulunan çocuklar için yardım kampanyaları düzenleyen derneğin başkanlığını yapmayı sürdürmektedir.