Turhan Çömez: Erdoğan parti kurulmadan evvel de ABD’ye gitti, ben yanındaydım

kunteper

Member
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski hekimi ve 22’nci Devir AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Erdoğan’ın CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyaretiyle ilgili kelamlarına cevap verdi.

Erdoğan’ın “Biz bir sefer birinci seçimi yaptığımızda ve bu seçimden de açık orta büyük bir muvaffakiyetle birinci parti olarak çıktıktan daha sonra gitmiştik” kelamlarının gerçeği yansıtmadığını söz eden Çömez, “Erdoğan nasıl oldu da toplumun gözüne baka baka ben seçildikten daha sonra gittim dedi. Biz gittik, ben yanındaydım. Parti kurulmadan gittik. Parti kurulduktan daha sonra da gittik. Seçimden daha sonra da gittiler ben orada da yoktum” dedi.

TELE1’de Gökmen Karadağ’ın programına konuk olan Çömez, “İcazet” tartışmasını da demokrasiye haksızlık olarak gördüğünü belirterek, “Bir siyasi partinin hele hele dış münasebetlerini güçlendirmesi, bu yalnızca Amerika için Avrupa Birliği için o denli hatta Körfez ülkeleri için de o denli. Kendini anlatması görüşlerini anlatması bir icazet değil. Yadırganacak bir şey değil” tabirlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)