Tamer Karadağlı bir mükafatı nerelere getirdi: Nihal Yalçın’a Pervin Buldan sahip çıkıyor

Karbulut

Member
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin mesken sahipliğinde düzenlenen 58’inci Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği, Cumartesi günü yapılan ödül merasimiyle bitmiş oldu. Bir hafta süren şenliğin kapanış galasına birbirinden ünlü sanatkarlar katıldı. Ulusal Uzun Metraj Sinema Yarışı’nda ‘Zuhal’ sinemasındaki rolüyle ‘En Âlâ Bayan Oyuncu’ mükafatını alan Nihal Yalçın, konuşması sırasında mükafatını veren oyuncu Tamer Karadağlı’ya, “Kim verdi mükafatı? Sus mu dediniz? Artık sus mu diyorsunuz?” dedi. “Ödülünüzle birlikte konuşun diye” yanıt veren Karadağlı’nın sahnede yaptığı mimikler kısa müddet içerisinde toplumsal medyanın gündemine oturdu. ‘Tamer’in önüme geçmesine müsaade vermeyin. Bu gece benim gecem’ paylaşımı yapan Nihal Yalçın’a sevgilisi oyuncu Berker İtimat dayanak verdi.

KARADAĞLI’YA CEVAP

Toplumsal medya hesabından müzikçi Güvenç Dağüstün’ün “Nihal arkadaşımdır, hastasıyım. Mükafatı alır almaz bildiri attım, kutladım. Geride duran beyefendiden ise hiç hazzetmem. Fakat şöyleki bir şey var: Nihal’in evvel mükafatı alıp daha sonra konuşmasını yapması gerekirdi. Heyecandan evvel mikrofona gidiyor. Evvel mükafatı alsa o beyefendi oldukcatan gitmiş olacaktı” biçimindeki sözüne cevap veren Nihal Yalçın, “O kadar gerçek ki lakin valla heyecanlıydım” dedi.

Yalçın ayrıyeten “Ama biz bayan cinayetleri politiktir dediğimizde kabul etmiyorsunuz! daha sonra da beni ödül merasimini politize etmekle mi suçluyorsunuz?” sözlerini kullandı.

Müge ve Gülşen’le 2.Sayfa programına katılan Tamer Karadağlı, “Nihal Yalçın’a Pervin Buldan, Kaftancıoğlu sahip çıkıyor. Benim duruşum da muhakkak. Polisimize asker kurşun sıkan PKK’nın terör örgütü olduğuna inanan beşerim. Onlara sormak lazım. Öcalan’ın terörist başı olduğunu söyleyebiliyor musunuz diye” tabirlerini kullandı.

SEVGİLİSİNDEN YALÇIN’A DAYANAK

Altın Portakal Sinema Şenliği boyunca sevgilisi Nihal Yalçın’ın bir an olsun yanından ayrılmayan Berker İtimat, Yalçın ile birlikte ödül merasimi öncesi kırmızı halıda poz verdi. Ödül merasiminin yapıldığı salona giren İnanç, mükafatlar açıklanmadan evvel sevgilisiyle heyecanlı olduklarına dair fotoğraf paylaştı. ‘En Yeterli Bayan Oyuncu’ mükafatını almak için sahneye çıkan sevgilisi Nihal Yalçın’ın fotoğrafını toplumsal medyadan paylaşan İtimat, ‘Tebrikler hoş sevgilim’ diyerek sevgilisini kutladı. Ödül merasiminde Tamer Karadağlı ile yaşanan olay daha sonrası Berker İnanç, Yalçın’ın ödülüyle birlikte olduğu fotoğrafı paylaşıp sevgilisine dayanak oldu. İnanç, fotoğrafın altına “Saygıyla, sevgiyle, tüm desteğimle gerinde yalnızca durmayı bilerek seni iftihar ve hayranlıkla izliyor olacağım. Mutlulukların daim olsun sevgilim. Seninle gurur duyuyorum!” diye yazdı.