Sultangazi’deki hırsız, pencerede mahsur kalınca mesken sahiplerine yalvardı

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Dün akşam saat 20.00 sıralarında İstanbul Sultangazi’deki 50. Yıl Mahallesi’nde bulunan binanın üçüncü katına çıkan bir kişi, dairenin kapısını çaldı.

Kapıyı açan olmayınca konutta kimsenin olmadığını anlayan hırsız, kısa bir süre daha sonra kapıyı manyetik bir kartla açarak içeri girdi.

bir süre içeride oyalanan hırsız ondan sonrasında yatak odasına yöneldi.

BİRİNCİ GİRDİĞİ DAİRENİN PENCERESİNE TUTUNDU

Çekmeceleri ve dolapları karıştıran hırsız, bina içerisinden gelen sesler üzerine kaçmak istedi. Yakalanmamak için kaçmaya çalışan hırsız, meskenin art balkonundan yan binaya geçti.

Yan binadakilerin fark etmesi üzerine geri gelen hırsız, birinci girdiği dairenin penceresine tutundu.

BİNA SAKİNLERİNE ADETA YALVARDI

Yakalanmamak için yaklaşık 10 metre yükseklikte mahsur kalan hırsıza mesken sahibi Şefika Yeşil ve bina sakinleri reaksiyon gösterdi. Pencereye tutunan hırsız, bina sakinlerine kendisini bırakmaları için adeta yalvardı. Kısa bir süre daha sonra ise tutunduğu pencereden balkona geçen hırsız, kaçmayı başardı.

YALVARDIĞI ANLAR KAMERADA

O anlar ise bir kişinin cep telefonu kamerasına yansıdı. Manzaralarda, pencereye tutunan hırsızın kendisine reaksiyon gösteren bina sakinlerine “düşeceğim” dediği duyuluyor.

“VİCDANIM RAHAT ETMEDİ”

Olay anını anlatan mesken sahibi Şefika Yeşil, “İşten geldim. Dairemizin kapısının açık olduğunu gördüm. Açık bulunca ben ‘eşim gelmiştir’ diye düşündüm. Baktım eşimin ayakkabısı konutta yok. Üst komşuma seslenerek kapının kırıldığını, konuta hırsızın girdiğini söyleyerek yardım istedim. Bu esnada hırsız benim sesimi duyar duymaz kaçmak istemiş. Fakat camda asılı kalmış. Camda asılı kaldığını gördüm. Camdan evvel yan binadaki komşunun dairesine girmeye çalışmış. Asılı kalınca ben bir şey yapamadım. Bana ‘abla ne olursun ben buradan düşeceğim, canımdan olacağım’ dedi. Bende bir şey yapamayacağımı, karışmayacağımı söylemiş oldum. Komşularımız müdahale etmememi istedi. Benim bu sefer vicdanım rahat etmedi. Bu sefer tutunacak yeri buldu. Kaçtı, gitti, yakalayamadık. çabucak sonrasında konuta girip ayakkabısını alıp binadan çıkıp gitti.” dedi.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Şefika Yeşil’in meskenine giren hırsızdan şikayetçi olurken, polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.