'Shardul Thakur'un Yaptığı Yorumu Gördüm': Rahul Dravid'in Pacer'ın 'Planlama' Açıklamalarına Açıkça Yaklaşımı

oKMaDeM

New member
Hint kriket takımı baş antrenörü Rahul Dravid, Shardul Thakur ve R Sai Kishore gibi oyuncuların endişelerini dile getirmesinin ardından yerel kriket planlamasının 'çok yönlü bir incelemeden' geçmesi gerektiğini öne sürdü. Shardul, oyuncuların sakatlanmayı önlemek için maçlar arasında daha fazla ara vermesi gerektiğini söyledi ve bu düşüncelerini Sai Kishore da dile getirdi. Hindistan'ın Dharamsala'daki beşinci Test maçında İngiltere'yi yenmesinin ardından Dravid'e endişeler soruldu ve o, BCCI'nın “eziyetten geçen ve vücutlarını tehlikeye atan” oyunculara danışması gerektiğini söyledi.

“Ben de aynısını duydum. Sanırım Shardul'un yaptığı bazı yorumları gördüm. Ve aslında takıma gelen bazı çocuklar da yurt içi programın ne kadar zorlu olduğu hakkında yorum yapıyorlar, özellikle de Hindistan gibi çok fazla seyahatin söz konusu olduğu bir ülkede. Yani evet, oyuncuları dinlememiz gerekiyor. Bu, bunların çoğunda çok önemli bir şey,” dedi Dravid.

“Oyuncularınızı duymanız gerekiyor, çünkü onlar eziyetten geçen ve vücutlarını riske atanlar ve eğer bunu söyleyen yeterli ses varsa, o zaman evet, bence buna bakıp nasıl olduğunu görmeye ihtiyaç var. “Programlarımızı yönetebiliriz.”

Dravid ayrıca BCCI'yı, kriketçiler üzerindeki baskıyı yönetmek için Duleep Trophy ve Deodhar Trophy gibi diğer yarışmaların programlarını incelemeye çağırdı.

Dravid, “Hindistan'da zaten uzun bir sezon var. Zor” dedi. “Ranji Kupası uzun bir sezon ve üstüne bir de Duleep ile Deodhar'ı eklerseniz… Geçen yıl, yanılmıyorsam Duleep Haziran'da başladı, IPL'den sadece bir ay sonraydı, ve bu durumda sorununuz en iyi oyuncularınız, Hindistan için seçim için baskı yapan adamlar en çok kriket oynayanlar oluyor çünkü bir sonraki seviyede giderek daha fazla seçiliyorlar ve takımları da değişiyor. muhtemelen yarı final ve finalde oynayanlar ya da bu tür bir durum. Onlar çok fazla kriket oynayanlar ve ayrıca onların Hindistan ve Hindistan A turlarında oynamasını istiyorsunuz ve bu yüzden bu çocukların çoğu için oldukça zorlayıcı olabiliyor ve belki de onları dinlememiz gerekiyor.”

“Belki de düzenlediğimiz bazı turnuvaların günümüzde gerekli olup olmadığına veya olmadığına yeniden bakıp görmemiz gerekiyor. Çok yönlü bir inceleme yapılması gerekiyor. [involving] antrenörler ve oyuncular, özellikle de yerel devrenin parçası olan oyuncular” diye ekledi.

Bu makalede bahsedilen konular