“Saldırıya uğradım” tweetine açıklama

Karbulut

Member
Taarruza uğradığını belirterek tweet atan Ömür Gedik, “Saldırıya uğramadım. O tweeti atma sebebim, sokakta saldırgan olmayan, mahallemizin saldırgan olmayan köpeklerinin toplatılmaya başlamasını engellemek içindi. Bu bahse dikkat çekmek için attım o tweeti” dedi.

HAÇİKO Derneği Kurucu Lideri Ömür Gedik dün akşam saatlerinde, “Dün gece yolda bana bi adam saldırdı, güç kurtuldum… Sokakta gezen bütün adamların, tehlikeli olup olmadığına bakılmaksızın toplanmasını istemem gerekiyor. Alo belediye, alın bunları demem lazım. Demiyorum zira saçma. Birebir tüm köpeklerin toplatılması kadar saçma” formunda tweet attı. Tweet tekraren geri paylaşım yapıldı.

Ömür Gedik’e geçmiş olsun iletileri art geriye geldi. Ömür Gedik ise akına uğramadığını sokak hayvanlarına dikkat çekmek için o tweeti attığını lisana getirdi.

Ömür Gedik, “Geçmiş olsun diyen herkese teşekkür ediyorum. Çok sevenim varmış. O tweeti atma sebebim sokakta saldırgan olmayan, mahallemizin saldırgan olmayan köpeklerinin toplatılmaya başlamasını engellemek içindi ki toplamaya başladılar. Bu hususa dikkat çekmek için attım o tweeti. Şöyle söylemiş oldum ‘Saldırıya uğradım, bütün erkekleri toplayın desem gerçek olur mu’ ki bence bu gerçek değil. Birebir şey köpekler için de geçerli saldırgan olmayanların, temizlerin şu anda toplatılması gündemde. Bunu engellememiz gerekiyor dedim ve o tweeti attım. İşte ‘Erkeklerle köpekleri mi karşılaştırıyorsun?’ dediler. Ben erkeklerle köpekleri değil. Beşerlerle köpekleri, kedileri, kuşları her şeyi karşılaştırırım. Hepsi bir can zira. Cürmü olmayanlar için bayan erkek fark etmez, cürmü olanlar niçiniyle bir süreç başlatmıyorsak tıpkı şey köpekler için de geçerli buna dikkat çekmeye çalıştım. Reaksiyon toplamadı, epeyce kişi beni destekledi. Buna reaksiyon gösterenler potansiyel agresifler esasen. Hayatlarını agresyon ve öfke ile geçirenler” dedi.

“BU KADAR CANI DÜŞÜNÜRKEN BİZİM GİBİLERİN HÜCUMA UĞRAYACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

Ömür Gedik, “Biz bütün paklar bütün canlılar için adalet diliyoruz. Buna beşerler da dahil, köpekler de dahil, kediler de kuşlar da, sinekler de, yılanlar da hepsi dahil. Köpek taarruzları herkesten hayli hayvanseverleri üzüyor. Saldırgan köpeklerin rehabilite edilmesini herkesten epey ben istiyorum aslına bakarsanız. Saldırgan yetiştirilen köpekler yüzünden mahallemizin suçsuz köpeklerini toplamak olmaz. Toplanılan köpeklerin yerine daha saldırgan köpekler saldırgan olmayan köpeklerin alanlarına dolacak. Bu mevzunun tahlili köpekleri toplamak değil, kısırlaştırmak, satışı yasaklamak ve saldırgan yetiştirilen köpeklerin sahiplerine önemli cezalar vererek bunların ağızlıksız tasmasız gezmelerine engellemek gerekiyor. Cumhurbaşkanımızdan da bu mevzuyla ilgili bir açıklama daha yapmasını rica ediyoruz. Barınaklar güzelleştirilsin diye hayli hoş bir cümle kurdu, sonuna kadar destekliyoruz. özetlemek gerekirse taarruza uğramadım. İnşallah da uğramam. Bu kadar canları düşünürken bu kadar günahsızların yanındayken bizim gibilerin hücuma uğrayacağını ben hiç düşünmüyorum. Taarruza uğradığımızda nasıl ki bir erkek bir bayan bir insan yüzünden bütün beşerler mahpusa tıkılmıyor, saldırgan köpekler yüzünden de mahalledeki suçsuz köpekleri toplamasınlar” dedi.