“Rohit Sharma'nın Kaptanlığını Yapma Kararı Hindistan Takımına Engel Oldu”: Eski KKR Takım Direktörü

oKMaDeM

New member
Eski Kolkata Knight Riders (KKR) takım direktörü Joy Bhattacharjya, Hindistan kaptanı Rohit Sharma'nın T20I'lerde takıma liderlik etmek için ideal bir seçim olmadığını düşünüyor. Hindistan takımıyla geleceği hakkında en kısa formatta aylarca süren spekülasyonların ardından, Hindistan'ın 2022'de İngiltere'ye T20 Dünya Kupası yarı finalinde mağlup olmasının ardından bir yıldan fazla bir süredir T20I oynamamış olan Rohit, Afganistan'a karşı iç saha serisinde kenara geri dönüyor. bu yılın başlarında Ocak ayında. Bir yılı aşkın süredir ilk T20I görünümü, BCCI Sekreteri Jay Shah'ın Rohit'i bu yıl Batı Hint Adaları ve ABD'deki gösterişli etkinlikte ekibe liderlik etmesi için desteklemesinden sonra geldi.

Turnuva yaklaşırken Bhattacharjya, BCCI'nın Rohit'i kaptan olarak atama kararını sorguladı. Ona göre atama takıma engel oldu.

Bhattacharjya, Cricbuzz'a şunları söyledi: “Rohit Sharma'yı T20 Dünya Kupası için Hindistan'ın kaptanı olarak atama kararı takıma engel olmuş olabilir. Bu noktada Sharma, T20I formatında takıma liderlik etmek için ideal bir seçim değil.”

Bhattacharjya, Rohit'in şu anda formda olmadığını ve kaptan olduğu için Hindistan'ın 15 kişilik Dünya Kupası kadrosundan Yashasvi Jaiswal veya Shubman Gill'i veya yıldız vurucu Virat Kohli'yi bırakmak zorunda kalacağını düşünüyor.

“Rohit Sharma'ya büyük saygı duyuyorum ve onun harika bir kriket oyuncusu olduğunu düşünüyorum. Ancak şu anda vuruş formunda değil. Virat Kohli, Yashasvi Jaiswal ve Shubman Gill şu anda daha iyi formdalar ve açılış için güçlü yarışmacılar. Ancak Sharma kaptan olduğu için açılacak, bu da formda oyunculardan birinin sıralamayı düşürmek zorunda kalacağı anlamına geliyor” diye ekledi.

Bhattacharjya, Hindistan'ın kaptanı olarak yıldız koşucu Jasprit Bumrah'ı seçerken, Rohit'in atanmasının ardındaki nedeni açıkladı.

“Kaptan olarak Rohit Sharma yerine Jasprit Bumrah'ı seçerdim çünkü Bumrah'ın atıcılık becerisi onu takımın hayati bir üyesi yapıyor. Rohit krikette her şeyi başardı ama yapması gereken tek bir şey var; bir Dünya Kupası kazanmak. 2007'de T20 Dünya Kupası'nda kariyerini yüksek bir notla bitirmek istiyor, biz buna kitap sonu diyoruz,” diye açıkladı Bhattacharjya.

Bu makalede bahsedilen konular