Resmi Gazete 30 Haziran 2021 | Resmi Gazete bugünün kararları

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Türkiye için kıymetli bir fazlaca yeni yönetmelik, karar ve bildirimlerin yer aldığı bugünkü Resmi Gazete’nin detayları muhakkak oldu.

Yasama kısmı kanunları, yürütme ve yönetim kısmına ait gelişmeler, yargı kısmı kanunları ve günün ilanları Resmi Gazete’de yer alıyor.

Pekala, 30 Haziran 2021 Çarşamba Resmi Gazete sayısında neler var? İşte, 30 Haziran Resmi Gazete kararları…

30 HAZİRAN 2021 RESMİ GAZETE

YASAMA KISMI

KANUN

7329 Askerî Ceza Kanunu ve Birtakım Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun

YÜRÜTME VE YÖNETİM KISMI

CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMELERİ

–– Fiyat İstikrarı Komitesi Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 74)
–– Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 75)
–– Birtakım Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde Değişiklik Yapılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 76)
–– İktisat Uyum Şurası Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 77)

CUMHURBAŞKANI KARARLARI

–– 193 Sayılı Gelir Vergisi Kanununun Süreksiz 93 üncü Unsurunun Birinci, İkinci ve Beşinci Fıkralarında Yer Alan Mühletlerin, Bitim Tarihlerinden İtibaren 6 Ay Uzatılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4196)
–– Turkish Petroleum International Anonim Şirketi (TPIC) ile Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Eti Maden) tarafınca Kimi Şirketlerin Kurulması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4197)

YÖNETMELİKLER

–– Aile Hekimliği Mukavele ve Ödeme Yönetmeliği (Karar Sayısı: 4198)
–– Hukuk Muhakemelerinde Ses ve Manzara Nakledilmesi Yoluyla Duruşma İcrası Hakkında Yönetmelik
–– Tütün Mamullerinin Üretim Biçimine, Etiketlenmesine ve Denetlenmesine Ait Metot ve Asıllar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
–– Atılım Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
–– Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği
–– Uşak Üniversitesi Bayan ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği

GENELGELER

–– COVID-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Olağanlaşma ve Alınacak Önlemler ile İlgili 2021/13 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi
–– Tasarruf Önlemleri ile İlgili 2021/14 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi

BİLDİRİLER

–– İşkolu Tespit Kararları (No: 2021/86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115)

YARGI KISMI

ANAYASA MAHKEMESİ KARARLARI

–– Anayasa Mahkemesinin 15/4/2021 tarihindeki ve 2018/8903 Müracaat Numaralı sonucu
–– Anayasa Mahkemesinin 21/4/2021 tarihindeki ve 2016/16056 Müracaat Numaralı sonucu

İLÂN KISMI

a – Yargı İlânları
b – Artırma, Eksiltme ve İhale İlânları
c – Çeşitli İlânlar
– T.C. Merkez Bankasınca Belirlenen Döviz Kurları ve Devlet İç Borçlanma Senetlerinin Günlük Kıymetleri