Resmi Gazete 3 Temmuz 2021 | Resmi Gazete bugünün kararları

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Günlük olarak yayımlanan Resmi Gazete sayıları, vatandaşlar tarafınca yakından takip ediliyor.

Yasama kısmı kanunları, yürütme ve yönetim kısmına ait gelişmeler, yargı kısmı kanunları ve günün ilanları Resmi Gazete’de yer alıyor.

Türkiye için değerli bir hayli yeni yönetmelik, karar ve bildirimlerin yer aldığı 3 Temmuz tarihindeki ve 31530 sayılı Resmi Gazete’nin detayları belirli oldu.

Pekala, 3 Temmuz 2021 Cumartesi Resmi Gazete sayısında neler var? İşte,2 Temmuz 2021 tarihindeki Resmi Gazete kararları…

3 TEMMUZ 2021 RESMİ GAZETE

YASAMA KISMI

KANUN

7330 Makine ve Kimya Sanayisi Anonim Şirketi Hakkında Kanun

YÜRÜTME VE YÖNETİM KISMI

CUMHURBAŞKANI KARARLARI

–– Kırıkkale İli Sonları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Keskin OSB DM-Keskin Giriş DM Güç Nakil Hattı”nın İmali Hedefiyle Birtakım Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Çabuk Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4211)

–– Ankara İli Sonları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “İmrendi DM-Kınık DM ENH Kınık DM-Aşağıada DM ENH Aşağıada DM-Çeltikçi DM Güç Nakil Hattı”nın Üretimi Emeliyle Birtakım Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Çabuk Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4212)

–– Mersin İli Sonları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “7M0059 Cinköy Fideri Yeni Güç Nakil Hattı”nın İmali Emeliyle Birtakım Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Tez Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4213)

–– Kastamonu İli Hudutları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Bayıralan KÖK – Deresökü Güç Nakil Hattı”nın İmali Gayesiyle Birtakım Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Tez Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4214)

–– Mersin İli Hudutları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “9M5121 Sarıkavak – İbrahimli Güç Nakil Hattı”nın Üretimi Gayesiyle Kimi Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca İvedi Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4215)

–– Ankara İli Hudutları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Bala Çıkışı KÖK – Tol KÖK Güç Nakil Hattı”nın Üretimi Emeliyle Birtakım Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Çabuk Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4216)

–– Mersin İli Sonları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “9M3074 Fındıkpınarı-Tepeköy Güç Nakil Hattı”nın Üretimi Emeliyle Birtakım Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Tez Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4217)

–– Çankırı İli Hudutları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Korgun DM-Ilgaz DM Güç Nakil Hattı”nın Üretimi Gayesiyle Birtakım Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Tez Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4218)

–– Mersin İli Hudutları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “9M5137 Arıkuyusu-Zeyne Güç Nakil Hattı”nın İmali Emeliyle Birtakım Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca İvedi Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4219)

–– İzmir Bergama Antik Selinos Kanalı Onarımı ve Islahı 1. Kısım İşinin İmali Gayesiyle Birtakım Taşınmazların Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafınca Tez Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4220)

–– Ekli I Sayılı Listede Belirtilen Fakülte ve Enstitülerin Kurulması ile Ekli II Sayılı Listede Belirtilen Fakülte ve Enstitülerin Kapatılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4221)

–– Özelleştirme Yönetimi Başkanlığı ile İlgili Karar (Karar Sayısı: 4222)

ATAMA KARARLARI

–– Cumhurbaşkanlığı tarafınca Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300)

YÖNETMELİKLER

–– Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

–– Gemilerin Tonilatolarını Ölçme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

–– Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Meslek İşçisi Yönetmeliği

BİLDİRİLER

–– İthalatta Nezaret Uygulanmasına Ait Bildirim (No: 2021/4)

–– Kayıtlı Elektronik Posta Rehberi ve Kayıtlı Elektronik Posta Hesabı Adreslerine Ait Bildiride Değişiklik Yapılmasına Dair Bildirim

DÜZELTME: Anayasa Mahkemesinin 31/3/2021 tarihindeki ve E: 2018/112, K: 2021/24 Sayılı sonucu ile İlgili

İLÂN KISMI

a – Yargı İlânları

b – Artırma, Eksiltme ve İhale İlânları

c – Çeşitli İlânlar

– T.C. Merkez Bankasınca Belirlenen Döviz Kurları ve Devlet İç Borçlanma Senetlerinin Günlük Bedelleri