Resmi Gazete 29 Haziran 2021 | Resmi Gazete bugünün kararları

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Resmi Gazete’yi günlük olarak takip edenler, bugünün kararlarına dair araştırmalarını sürdürüyor.

Türkiye için değerli bir epey yeni yönetmelik, karar ve bildirilerin yer aldığı 29 Haziran 2021 tarihindeki Resmi Gazete’nin detayları aşikâr oldu.

Yasama kısmı kanunları, yürütme ve yönetim kısmına ait gelişmeler, yargı kısmı kanunları ve günün ilanları Resmi Gazete’de yer alıyor.

Pekala, 29 Haziran 2021 Salı Resmi Gazete sayısında neler var? İşte, 29 Haziran Resmi Gazete kararları…

29 HAZİRAN 2021 RESMİ GAZETE

YÜRÜTME VE YÖNETİM KISMI

MİLLETLERARASI ANDLAŞMA

–– Güneydoğu Avrupa Çokuluslu Barış Gücü Anlaşması’na Ek Altıncı Protokolün Onaylanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4179)

CUMHURBAŞKANI KARARLARI

–– Ekli I Sayılı Listede Belirtilen Enstitü, Fakülte ve Yüksekokulların Kurulması, Ekli II Sayılı Listede Belirtilen Enstitü, Fakülte ve Yüksekokulların Kapatılması ile Ekli III Sayılı Listede Belirtilen Yüksekokul ve Fakültelerin İsimlerinin Değiştirilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4180)

–– Erzurum İli, Hınıs İlçesi Hudutları İçerisinde Bulunan Jeolojik ve Doğal Oluşumlar Potansiyel Doğal Sit Alanının Müdafaa Statüsünün Kıymetlendirilmesi kararında, Hudut ve Koordinatları Gösterilen Alanın Kesin Korunacak Hassas Alan Olarak Tescil ve İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4181)

–– Sivas İli, Gürün İlçesi Sonları İçerisinde Bulunan Şuğul Vadisi Doğal Sit Alanının Müdafaa Statüsünün bir daha Kıymetlendirilmesi kararında, Hudut ve Koordinatları Gösterilen Alanın Kesin Korunacak Hassas Alan Olarak Tescil ve İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4182)

–– İstanbul İli, Beykoz İlçesi Sonları İçerisinde Bulunan Bozhane ve Göllü Mahalleleri Etabı Doğal Sit Alanının Muhafaza Statüsünün bir daha Kıymetlendirilmesi kararında, Hudut ve Koordinatları Gösterilen Alanın Kesin Korunacak Hassas Alan Olarak Tescil ve İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4183)

–– Özelleştirme Yönetimi Başkanlığı ile İlgili Kararlar (Karar Sayısı: 4184, 4185, 4186, 4187, 4188, 4189, 4190)

–– Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar (Karar Sayısı: 4191)

–– Ankara Vilayetinde Yapılacak Olan Fotovoltaik Güneş Paneli Üretim Tesisi Yatırımına Proje Bazlı Devlet Yardımı Verilmesine Ait 4/9/2019 tarihindeki ve 1507 Sayılı Cumhurbaşkanı sonucunın Eki Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar (Karar Sayısı: 4192)

YÖNETMELİKLER

–– Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Muhasebe Uygulamaları ile Finansal Tabloları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

–– Tekdüzen Hesap Planı Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

–– Ankara Toplumsal Bilimler Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

BİLDİRİMLER

–– Elektrik Motorlarının ve Değişken Sürat Şoförlerinin Etrafa Hassas Tasarım Gerekliliklerine Dair Bildiri (2019/1781/AB) (SGM: 2021/16)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Bildirim (SGM: 2021/23)

–– Zerzevat ve Meyvelerin Toptan ve Perakende Ticaretinde Uyulması Gereken Standartlar Hakkında Bildirim

YARGI KISMI

DANIŞTAY KARARI

–– Danıştay Yedinci Dairesine İlişkin Karar

İLÂN KISMI

a – Yargı İlânları

b – Artırma, Eksiltme ve İhale İlânları

c – Çeşitli İlânlar

– T.C. Merkez Bankasınca Belirlenen Döviz Kurları ve Devlet İç Borçlanma Senetlerinin Günlük Pahaları