Resmi Gazete 25 Haziran 2021 | Resmi Gazete bugünün kararları

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Yasama kısmı kanunları, yürütme ve yönetim kısmına ait gelişmeler, yargı kısmı kanunları ve günün ilanları Resmi Gazete’de yer alıyor.

bir epeyce yeni yönetmelik, karar ve bildirimlerin yer aldığı 18 Haziran 2021 Cuma tarihindeki Resmi Gazete’nin detayları vatandaşlar tarafınca araştırılıyor.

Pekala, 25 Haziran 2021 Cuma Resmi Gazete sayısında neler var? İşte, 25 Haziran 2021 tarihindeki Resmi Gazete kararları…

25 HAZİRAN 2021 RESMİ GAZETE

YASAMA KISMI

KANUN

–– 7328 Ceza ve Güvenlik Önlemlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Kimi Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun

YÜRÜTME VE YÖNETİM KISMI

MİLLETLERARASI ANDLAŞMALAR

–– Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Nijer Cumhuriyeti Hükümeti içinde Diplomatik, Hizmet ve Özel Pasaport Hamilleri İçin Vizelerin Kaldırılmasına Dair Mutabakatın İlişik Notalarla bir arada Onaylanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4135)
–– Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti ile Katar Devleti Hükûmeti içinde Askerî Sıhhat Alanında Eğitim ve İş Birliği Protokolünün Onaylanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4136)

CUMHURBAŞKANI KARARLARI

–– 4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununun 12 nci Hususunun (3) Numaralı Fıkrası Kararının, 2021 Yılı Temmuz-Aralık Periyodu İçin Uygulanmaması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4137)
–– Kaş-Kekova Özel Etraf Muhafaza Bölgesinin Sonlarının Değiştirilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4138)
–– Ihlara Özel Etraf Muhafaza Bölgesinin Hudutlarının Değiştirilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4139)
–– 154 kV (PS-5 Gaziantep-1) Brş.N.-Kuzeyşehir Güç İletim Sınırı Projesi Kapsamında Kimi Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Tez Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4140)
–– Gaziantep İli Hudutları İçerisinde Tesis Edilecek Olan Kamulaştırma ayrıntıları ve Güzergâhı Gösterilen “9G6021 Şatırhüyük-İncirli Güç Nakil Hattı”nın Üretimi Hedefiyle Kelam Konusu Güzergâha İsabet Eden Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Çabuk Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4141)
–– Gaziantep İli Hudutları İçerisinde Tesis Edilecek Olan Kamulaştırma ayrıntıları ve Güzergâhı Gösterilen “8G4030 Köseler KÖK-Toydemir KÖK Güç Nakil Hattı”nın İmali Gayesiyle Kelam Konusu Güzergâha İsabet Eden Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca İvedi Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4142)
–– Gaziantep İli Hudutları İçerisinde Tesis Edilecek Olan Kamulaştırma ayrıntıları ve Güzergâhı Gösterilen “9G5024-Güllühüyük-Yelliburun Güç Nakil Hattı”nın İmali Hedefiyle Kelam Konusu Güzergâha İsabet Eden Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Tez Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4143)
–– Radyoloji, Radyom ve Elektrikle Tedavi Kuruluşları Hakkında Nizamnamenin Yürürlükten Kaldırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4144)
–– Özel Hastaneler Tüzüğünün Yürürlükten Kaldırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4145)
–– Birtakım Fakültelerin Kurulması, Kimi Yüksekokul ve Fakültelerin Kapatılması, Işık Üniversitesi Rektörlüğüne Bağlı Olan Hoş Sanatlar Fakültesi ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi İsmi Altında Birleştirilmesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafınca Arnavutluk Cumhuriyeti’nde Akademik Ünite Kurulması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4146)
–– Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulunun İsminin İstanbul Sıhhat ve Toplumsal Bilimler Meslek Yüksekokulu Olarak Değiştirilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4147)

YARGIÇLAR VE SAVCILAR ŞURASI KARARI

–– Yargıçlar ve Savcılar Şurası Birinci Dairesinin 24/06/2021 tarihindeki ve 485 Sayılı sonucu

YÖNETMELİKLER

–– Orman Eserlerinin Satış Adap ve Temelleri Hakkında Yönetmeliğin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik (Karar Sayısı: 4148)
–– Toplumsal Güvenlik Kurumu Muhasebe Yönetmeliği
–– Orman Eserlerinin Satış Metot ve Temelleri Hakkında Yönetmelik
–– Çankaya Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

BİLDİRİ

–– Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesine Ait Uygulama Asılları Bildirisi (No: 2021/21)

YARGI KISMI

ANAYASA MAHKEMESİ KARARI

–– Anayasa Mahkemesinin 26/5/2021 tarihindeki ve 2019/3512 Müracaat Numaralı sonucu

YARGITAY KARARI

–– Yargıtay 10. Hukuk Dairesine İlişkin Karar

İLÂN KISMI

a – Yargı İlânları
b – Artırma, Eksiltme ve İhale İlânları
c – Çeşitli İlânlar
– T.C. Merkez Bankasınca Belirlenen Döviz Kurları ve Devlet İç Borçlanma Senetlerinin Günlük Pahaları