Rafael Nadal, Monte Carlo Masters'ın Geri Dönüşünden Çekildi

oKMaDeM

New member
Rafael Nadal, geri dönüş yapması beklenen Monte Carlo Masters'tan çekildi.© AFP

Rafael Nadal, Perşembe günü Monte Carlo Masters'tan çekildi ve 22 kez Grand Slam kazananının ATP Turu'na geri dönmesi bekleniyor. 37 yaşındaki İspanyol, sosyal medyada “Maalesef size Monte Carlo'da oynamayacağımı söylemek zorundayım. Vücudum bana izin vermiyor” dedi. 11 kez Monte Carlo rekorunu kazanan oyuncu, sakatlığı nedeniyle 2023 sezonunun neredeyse tamamını kaçırdı ve bu sezon yalnızca Brisbane International'da forma giydi ve kalça sakatlığının alevlendiğini hissetti.

İlk kez geri dönüş yapmayı planladığı Indian Wells Masters'tan çekilmeden önce, Mart ayında Las Vegas'taki bir sergide Carlos Alcaraz'a karşı yenildi.

Nadal, “Benim için çok önemli olan turnuvalarda tekrar oynamak ve rekabet etmek için tüm azimle her gün çok çalışıp maksimum çabayı göstersem de, gerçek şu ki bugün oynayamam” diye devam etti.

“Bu etkinliklerde oynayamamanın benim için ne kadar zor olduğunu bilemezsiniz.

“Yapabileceğim tek şey durumu kabullenmek ve bana işlerin daha iyiye gitmesi için bir şans vermek amacıyla heyecan ve oynama isteğini koruyarak yakın geleceğe bakmaya çalışmak.”

Toprak kort uzmanı, ATP sıralamasında 646. sıraya geriledi ve 2024 sezonunun ilk toprak kort Masters 1000 etkinliği olan Monte Carlo'daki ana kuraya girmek için korumalı sıralamada dokuzuncu sırayı kullanacaktı.

Nadal, Prenslik'teki 11 galibiyetinin sonuncusunu 2018'de aldı, 2019'da yarı finale, 2021'de ise çeyreklere düştü ve 2020, 2022 ve 2023 versiyonlarını kaçırdı.

Monte Carlo'yu, belki de 14 kez rekor kazandığı son Grand Slam etkinliği olan Fransa Açık'ta sıçrama tahtası olarak kullanacaktı.

(Bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Bu makalede bahsedilen konular