Paris 2024 Olimpiyatları'nda Baskı Kaçınılmaz Olacak, Harika Formdayım: Neeraj Chopra

oKMaDeM

New member
2024'te ilk kez açık hava müsabakalarına dönmeden önce bu haftadan itibaren Türkiye'de antrenmanlara çıkacak olan Dünya ve Tokyo Olimpiyatları şampiyonu ciritçi Neeraj Chopra, “fiziksel olarak en iyi durumda” olduğunu ve “daha önce hiç bu kadar iyi hissetmediğini” söyledi. Sakatlıklar nedeniyle tüm sezonu kaçıran 26 yaşındaki Chopra için Tokyo Oyunları'na hazırlık zorlu bir süreçti.

Güney Afrika'daki eğitiminin ardından kısa bir ara veren Chopra, SAI medyasına verdiği demeçte, “Paris'ten önce mümkün olan en iyi formda olmak istiyorum.”

“Antrenmanlarım şu ana kadar çok iyi geçti. Her zaman güç ve tekniğin yanı sıra kondisyona da önem veriyorum.

Chopra, “Bu uzun zamandır hissettiğim en iyi şey ama şunu da eklemeliyim ki antrenman ve rekabet aynı şey değil. Hindistan formasını giydiğinizde duygu farklı, coşku (enerji) inanılmaz” diye ekledi Chopra.

Ayrıca Tokyo Olimpiyatları başarısının ardından geçen zamanın “çok farklı” olduğunu belirtti.

Chopra, bundan sonraki performansının küresel turnuvalara hazırlıklarının doğru yönde ilerlediğini gösterdiğini söyledi.

“İki Dünya Şampiyonasında madalya kazandım, kişisel rekorumu (Stockholm'de 89.94 metre) attım, rüya gibi bir Elmas Ligi şampiyonluğu kazandım ve hatta Asya Oyunlarında altın madalyamı savundum” dedi.

“Sonuç olarak, büyük bir alanda bulundum ve bu momentumu Mayıs ayından itibaren ileriye taşımak istiyorum.” 90 metrelik sihirli hedefte Chopra, “mesafenin onun için önemli olmadığını” bir kez daha yineledi. Alman genç Max Dehning geçtiğimiz günlerde Almanya'daki bir kış karşılaşmasında ciritini 90,20 metre mesafeye fırlattı.

Ancak Chopra bunun “herhangi bir baskı yaratmadığını” ancak bu yıl rekabet seviyesinin sert olacağını belirtti.

“Benim için önemli olan yüzde 100 formda olmak, sezon boyunca tutarlı olmak ve önemli olan günde teslim etmek” dedi.

“Bence düzeltilmesi gereken hatalar var ve artan rekabete bakıldığında gelişmeye devam edilmesi gerekiyor.

Chopra, “Her şeyi yaptığınızı düşündüğünüzde yol kapanacaktır” diye ekledi.

Bu makalede bahsedilen konular