Onu gorenler şaştı kaldı

kunteper

Member
İBB Lideri İmamoğlu, imali tamamlanarak vatandaşa açılan Mecidiyeköy Meydanı’nda akşam saatlerinde yürüyüş yaptı. O anları canlı olarak toplumsal medya hesabından yayınlayan İmamoğlu, “İstediğimiz şey insanların meskene gitmedilk evvel bir soluk almaları. Bunu İstanbul’un her yerine yaymak istiyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 22 Ocak 2021’de başlatmış olduğu “Mecidiyeköy Meydanı” çalışmasını 10 ay ortasında tamamladı. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, akşam saatlerinde Mecidiyeköy Meydanı’nı turlayıp toplumsal medyadan canlı yayın yaptı.

“UMUT VEREN BİR YER”

Mecidiyeköy Meydanı’nın son hali için İmamoğlu, “Çok keyifli bir iş olmuş. Mecidiyeköy’de keşmekeşin, kaosun ortasındayken şu anda fazlaca umut veren bir yer. En berbat yer bile epey uygun olabiliyormuş” yorumunu yaptı.

İmamoğlu, meydanda ödünç kitap alınabilen bir merkez olduğunu da belirterek, bu merkezde bütün yayınların olacağını belirtti. Bu merkezlerin sayısının artacağını söyleyen İmamoğlu, öteki noktalarda ödünç alınan kitapların bırakılabileceğini söylemiş oldu. Meydandaki stantları gezen İmamoğlu, vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

“İYİLEŞME İSTANBUL’UN BU ÇEŞİT ALANLARINDAN BAŞLAMALI”

Üretimi tamamlanan meydan için İmamoğlu, “İstediğimiz şey insanların konuta gitmedilk evvel bir soluk almaları. Bunu İstanbul’un her yerine yaymak istiyoruz” diyerek şu biçimde devam etti:

“Metrobüsten inip metronun ortasından dolaşıp Mecidiyeköy’e girdiğimde, ‘Allahım, 30 küsür sene evvel bundan daha güzeldi, daha makus olmuş’ demiştim. Düzgünleşme, İstanbul’un bu çeşit alanlarından başlamalı.

Ben Taksim Meydanı’nın otomobillerle işgal edilmesini istemiyorum. Ben Taksim Meydanı’nın güvenlik güçlerinin baskısı altında bir meydan olsun istemiyorum. Toplum için orada ‘her an bir tehdit varmış’ üzere olmasını istemiyorum. Huzur olsun istiyorum.”