“Olduğu Gibi…”: Sunil Gavaskar, Hardik Pandya Hakkında Muazzam Karar Verdi

oKMaDeM

New member
Hardik Pandya, 2024 T20 Dünya Kupası'nda Hint kriket takımı adına forma giyiyor© AFP

Hint kriket takımının çok yönlü oyuncusu Hardik Pandya, IPL 2024'te korkunç bir form sergiledi. Hardik, sezon öncesinde Mumbai Kızılderilileri kaptanı olarak atandı, ancak takımı yarışmada sadece dört galibiyet elde edebildi. Uzmanlar ve taraftarlar onu form eksikliği nedeniyle eleştirirken Pandya da hem kaptan hem de oyuncu olarak mercek altına alındı. Ancak, 2024 T20 Dünya Kupası açılışında Hindistan'ın İrlanda'yı yenmesinde üç kaleyi alırken muazzam bir formda görünüyordu. Efsanevi Hindistan vurucusu Sunil Gavaskar da çok yönlü oyuncuya övgüler yağdırdı ve süratlide dört kez bowling oynamasının oldukça etkileyici olduğunu söyledi.

“Hindistan için oynadığınızda bu çok büyük. Muazzam bir şey. Koşma şekli, etkileyici olan şey süratlide dört kez bowling oynamasıydı. İki kez fazla bowling oynayıp mola vermesi değil. Bu bir test Ayrıca bu sınavdan çok ama çok etkileyici bir şekilde geçti.”

Maça gelen Hardik, İrlanda'nın sadece 96 sayıyla karşılaşmasını 3/27'lik rakamlarla tamamladı. Buna yanıt olarak Rohit Sharma, hedefi kısa sürede tutturmak için yarım yüzyılı çarptı.

“Ülke için oynamak her zaman özeldir, gurur için oynamak her zaman güzeldir. Dünya kupalarına katkıda bulunabildim, Tanrı nazikti. Bu Axar'ın olağanüstü bir çabasıydı, bunlar elinizi verdiğinizde yakaladığınız şeyler… Göz koordinasyonunu sağladım. İlk wicket'i gerçekten beğendim, genellikle kısa bir bowling oynadığım için kütüklere sık sık vurmuyorum, bugün arkadan daha dolgun olmam gerekiyordu. Disiplinli olun ve doğru bölgelere vurun Kalabalığı görmek her zaman harikadır, biz Hintliler her yerdeyiz, dünyayı biz yönetiyoruz, onların desteğini almak güzel,” dedi Hardik İrlanda vuruşlarından sonra.

Bu makalede bahsedilen konular