Özcan Deniz hakim karşısında

Karbulut

Member
Müzikçi Özcan Deniz, boşandığı Feyza Aktan’ı darbettiği argümanıyla 1 yıl 6 aya kadar mahpus istemiyle yargılandığı davada hakim karşısına çıktı. Deniz suçlamaları reddetti.

İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık Özcan Deniz ile şikayetçi Feyza Aktan avukatlarıyla katıldı.

DHA’nın haberine nazaran; savunması sorulan Özcan Deniz, “Şikayetçiye şiddet uyguladığıma dair argümanları reddediyorum. Boşanma sürecince olduğumuz için bu tezlerin öbür emellere matuf olduğunu düşünüyorum. Şikayetçi ile ortamızda velayet davası vardır, velayet davasında beni güç duruma sokmak için bunları yapmaktadır. Bahsi geçen anlara dair, davacının da reddedemeyeceği, o bahsetmiş olduğu anlarda yanımızda olan şahitleri da dinletmek isterim. Suçlamaları reddediyorum “ dedi.

BASIN YASAĞI TALEP ETTİLER

Özcan Deniz’in avukatları, müvekkilinin kamuoyuna mal olduğu sebebi öne sürülerek basın ve yayın yasağı talep etti. Feyza Aktan’ın avukatı da kapalı duruşma ve basın yasağı verilmesini talep etti. Mahkeme, basın yasağı ve kapalı duruşma yapılmasına gerek olmadığına karar vererek duruşmaya devam etti.

ÖZCAN DENİZ SUÇLAMALARI REDDETTİ, FEYZA AKTAN’I SUÇLADI

Özcan Deniz “Bu darp raporları kendisine ziyan vermesi kararıdur. Aleyhime suçlamaları reddediyorum” diye konuştu.

Deniz’in avukatı, şikayetçinin tezlerinin velayet davasından daha sonra gerçekleştiğini, müvekkilinin beraatini talep etti.

FEYZA AKTAN: SÖYLEDİĞİMİZ HER ŞEY HAKİKAT

Şikayetçi Feyza Aktan ise “söylemiş olduğimiz, dilekçede yazdığımız her şey hakikat. Türkiye’den aldığım darp raporuyla, sanığın ağabeyinden korktuğum ve sanığın da çocukla ilgili duygusal şantajları niçiniyle şikayette bulunmadım. O devirde yaşım küçüktü ve korktum. Mutabakatlı boşandığımız için de bu raporu davaya dahil etmedim” diye konuştu.

Aktan, “Sanıktan şikayetçiyim. Vaktinde şikâyette bulunmadığım için çamur atıyor üzere yaftalandım. İlla ki ceza alsın gayem yok ama bu durumda bana yapılanlarla ilgili vaktinde sustum. Artık gerekenin yapılmasını istiyorum” dedi.

ŞAHİT DİNLENECEK

Mahkeme, darp raporu alınan hastaneye müzekkere yazılarak, raporların istenmesine karar verdi. Tarafların bir daha sonraki celse şahitlerini hazırlamasına hükmeden mahkeme, duruşmayı erteledi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Feyza Aktan’ın şikayet dilekçesi sunduğu, dilekçesinde eski eşi Özcan Deniz’in 3 yıl evvel Sarıyer’deki meskenlerinde kendisine tokat attığını, yara bere izinin kalmadığını, bu biçimde pişman olduğunu söyleyen Deniz’den şikayetçi olmadığını söylemiş olduği açıklandı. Özcan Deniz’in 2018 yılında Göcek’te de kendisini dövdüğünü, bu biçimde da şikayetçi olmadığını belirten Feyza Aktan, üçüncü dövme olayının ise Almanya’da meydana geldiğini anlattığı yer aldı. İddianamede, Özcan Deniz’in “yaralama” kabahatinden 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar mahpus istemiyle cezalandırılması talep edildi.