Numan Kurtulmuş: Z neslinde birinci parti açık orta AK Parti

kunteper

Member
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Edirne’nin Keşan ilçesinde düzenlenen AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Eğitim ve Motivasyon Kampı’na katıldı. Burada konuşan Kurtulmuş, gençler ve Z nesli üzerine açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, “Bu Z jenerasyonu sıkıntısı algı operasyonunun bir modülüdür. Şunu demeye başladılar: ’Efendim genç nesil AK Parti’den uzaklaşıyor’. Bütün bunları söyleyebilmek için Z nesli sıkıntısını getirdiler” dedi.

‘İSTANBUL’DA YARIM KALAN BİR HESAP VAR’

Gençlere kamp biter bitmez 2023 için 2024 için kolları sıvayacaklarını belirten Kurtulmuş, “İstanbul inşallah bir daha kuvvetli bir pozisyona gelecek. 2023’te Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı sandıklardan açık orta önde çıkararak bir daha cumhurbaşkanı seçtirmek için çalışacağız. Bir de İstanbul’da yarım kalan bir hesap var, geçen seçimden malum. O hesabı da 2024’te inşallah sandıklarda nazaranceğiz ve AK Parti, İstanbul’da Büyükşehir Belediyesi seçimlerini kazanacak inşallah” tabirini kullandı.

‘HALKIMIZIN HANGİ ZORLUKLARI YAŞADIKLARINI BİLİYORUZ’

Türkiye’nin savunma endüstrinde yaptıklarını anlatan Kurtulmuş, “Zor koşullarda bulunmasına karşın bir daha iktisadını düzelterek fazlaca değerli başarıyı yakalamaya yanlışsız hızla yürüyor. Birileri bardağın boş tarafına baksın, karamsar tablolarla Türkiye’nin geleceğini karartmaya çalışsın dursun. Herkes kendi tıynetinde olanı ortaya koyar. Hoş Anadolu irfanı ne diyor ‘Güzel bakan hoş görür, berbat bakan makûs görür’. Biz hoş bakacağız ve milletimizin hoş bakmasını temin edeceğiz. Birileri karamsar tablolar çizmeye çalışsın dursun. Türkiye yılın ikinci çeyreğinde salgın kurallarına karşın yüzde 21 büyüyerek dünyadaki ikinci büyümeyi yakalayan ülke oldu. Artık kenarda durup ahkam kesiyorlar. ‘Efendim iktisat şöyleki…’ Biz de ne zorluklar olduğunu biliyoruz, halkımızın hangi zorlukları yaşadıklarını biliyoruz ancak Türkiye tezgahı dağıttırmadan iktisatta kuvvetli bir biçimde” diye konuştu.

Gençlerin Türkiye’nin teminatı olduğunu ve gençlere fazlaca güvendiklerini lisana getiren Kurtulmuş, “Savaş uçaklarına karşı taş atabilen diğer bir gençlik yoktur. İşte onun için biz Türkiye’nin gençliğine güveniyoruz. Biz sizlere güveniyoruz, biz AK Gençliğe, Türkiye’nin geleceğine inanıyoruz” dedi.

‘Z nesli diye tanımladığınız en genç jenerasyon Türkiye’nin garantisidir’

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a yaptığı Adalet Yürüyüşü’nü hatırlatan Kurtulmuş, bu yürüyüşün akabinde Türkiye’de eş vakitli olarak “Z kuşağı” tartışması başlatıldığını öne sürdü. Her neslin farklılıkları olduğunu söyleyen Kurtulmuş, “Benim çocuklarımla aramdaki nesil farkı da o denli. Bu Z jenerasyonu problemi algı operasyonunun bir modülüdür. Şunu demeye başladılar: ’Efendim genç jenerasyon AK Parti’den uzaklaşıyor’. Bütün bunları söyleyebilmek için Z jenerasyonu sıkıntısını getirdiler” tabirini kullandı.

Kurtulmuş kelamlarını şöyleki tamamladı: “Onlar Z jenerasyonu etrafında fırtınalar yaratıyorlar ya biz de diyoruz ki hiç meraklanmayın, sizin Z nesli diye tanımladığınız en genç nesil Türkiye’nin garantisidir, geleceğinin garantisidir. Ve inşallah epeyce daha kuvvetli biçimde yoluna devam edecek. Türkiye’nin teminatı da Türkiye’nin en genç neslidir. Dünyayı daha güzel görmeyi, daha âlâ eğitim almayı daha önemli biçimde toplumsallaşmayı başarabilecek imkanları olan bir jenerasyondur. Onun için istedikleri algıyı yapsınlar hiç bunlara takılmayın, gerçekleri kendileri de görüyorlar. Kendileri de anket yaptırıyorlar, bütün yapılan anketlerde onların Z jenerasyonu dediği 18-30 yaş içindeki ergenlerde birinci parti AK Parti’dir tıpkı vakitte açık orta AK Parti’dir.” (AA)