Muharrem İnce: Bütün muhalefeti Ekrem İmamoğlu’na sahip çıkmaya davet ediyorum

kunteper

Member
Diyarbakır’a gelen Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir ortaya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Yüksek Seçim Şurası (YSK) ile ilgili davasına ait konuşan İnce, “Siyasi yasak getirilmek isteniyor. Benim de bu biçimde iki tane davam var. Bütün muhalefeti Ekrem İmamoğlu’na sahip çıkmaya davet ediyorum. İstanbul Belediye Başkanlığı’nı almış, yıllar daha sonra herkes o adliyeye gitmelidir. Memleket Partisi’nin İstanbul örgütüne de sesleniyorum. Siz de orada olun, dayanak olun. Bütün muhalefet dayanak olmalı. Yani ona siyasi yasak, bunu mahpusa at ve onu kenara bırakalım, muhalefet bu biçimde özgür kalırsa, yekvücut şayet olmazsa bu sorunu çözemeyiz. Teker teker hepimizi avlarlar. Onun için bu hususta CHP’yi de Ekrem İmamoğlu’na sahip çıkmaya davet ediyorum. Bu mesajım da ilgili yerlere gidecektir herbiçimde” diye konuştu.

‘RESMİ NİKAH OLMADAN DİNİ NİKAH KIYANA AĞIR MAHPUS CEZASI VERİLSİN’

Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşında kızını dini nikahla evlendirdiği ve cinsel istismar savları ile ilgili de İnce, şunları söylemiş oldu:

“Toplumu derinden üzen tiksindiren ve utandıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin de aleyhinde dışarıda karikatürler çizdiren bir olay. 6 yaşında kız çocuğunun evlendirilmesi; bundan hepimiz utanmalıyız. O denli bir iğrençlik, adilik ve insanlık dışı olay olamaz. 6 yaşındaki çocuklar daha tam konuşmasını tamamlayamaz. Eksik cümleler kurar. Burada net kökünden çözebiliriz. Resmi nikahı olmayana, dini nikah kıyana ağır mahpus cezası vereceksin. Fazla uzatmaya gerek yok. Hangi imam kıymış bu nikahı, hangi polis, savcı ve hekim göz yummuş, görmezden gelmişse tıkacaksın mahpusa. Ağır mahpus cezası vereceksin. Resmi nikahı olmadan dini nikah kıyılmaz, nokta. Nasıl çözülür daima bir arada goreceğiz. ‘Aman cemaatlerden oy kaybederiz’ kaygısıyla hareket eden siyasetçilerle bu iş çözülmez. Memleket Partisi olarak milletimize teklifimizdir. Resmi nikahı olmayana dini nikah kıyanlar ve kıydıranlar mahpus cezasıyla cezalandırılır. Bu kadar net ve sıradan. 6 yaşında kız çocuklarını evlendirenler eğitim veriyormuş ve bunların yurtları ile kursları var, dozerle hepsini yıkacağız. bu biçimde bir dünya yok. Mağara zamanının insanları bunlar. 2022 yılındayız, mağara bölümünde yok. Bunlar yaratık, insan değiller.” (HABER MERKEZİ)