Miha Zajc’tan ayrılık sinyali! ‘Mutluyum ancak…’

JabbaWorkeZz

Active member
Yeni dönem öncesinde gerçekleştirdikleri kamp sürecinin güzel geçtiğini lisana getiren Zajc, “Bu mühlet zarfında hayli fazla hazırlık maçı oynadık. Yeni oyuncular için de kaynaşma açısından âlâ olduğunu düşünüyorum. Lig ve Avrupa Ligi maçlarına olumluyum, neler olacağını nazaranceğiz” tabirlerini kullandı.

“GEÇTİĞİMİZ DÖNEM BENİM AÇIMDAN KIYMETLİ GEÇTİ”

Geçtiğimiz dönemin kendisi açısından kıymetli geçtiğini söz eden Zajc, “Çok fazla maça çıktım, fazlaca fazla müddet aldım, bu da bana ziyadesiyle özgüven verdi. Öte yandan yeni bir teknik yönetici, yeni bir sistemle çalışıyoruz. Ben bu durumda kendimi daha yeterli hissediyorum daha merkezde oynadığımda daha uygun hissediyorum. Bunlar beni müspet manada etkiliyor, keyifli olduğumu söyleyebilirim. Gelecek için de en yeterli biçimde çalışmalarıma devam ediyorum” diye konuştu.

“DAİMA SAHA İÇİNDE EN YETERLİMİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORUM”

Zajc, fazlaca fazla çalıştığını ve formda olduğunu hissettiğini lisana getirerek, “Daima saha ortasında en yeterlimi göstermeye çalışıyorum. Kadroya gol ve asist manasında katkı yapmaya çalışıyorum. Bu durumda kendimi oynadığımda merkezde oynadığımdan dolayı daha fazla topla buluşma imkanı yakalıyorum. Daha güzel görünmemdeki sebep de bu olabilir. Geçen dönem oynadığım maçlar da buna etken” dedi.

“FORMAYI HAK ETMEK GEREKTİĞİNE İNANIYORUM”

Geçmişle alakalı fazlaca fazla konuşmak istemediğini belirten Miha Zajc, “Geçmişe dönük yaşamayı istemiyorum. Doğal ki o periyotlar benim açımdan güçlü dönemdi. Mühlet alamadığım periyotlar olmuştu ve futbolda bu usul şeyler oluyor. kimi vakit oynadığınız kimi vakit de oynamadığınız devirler olabiliyor. Her vakit en uygununu göstermek ve formayı hak etmek gerektiğine inanıyorum. İtalya’da elde ettiğim deneyim de benim bu gelişimimde katkı sağladı. Orada aldığım dakikalar da deneyim etme fırsatım oldu. Bu döneme da uygun başladığımı düşünüyorum. Antrenmanlara ve performansıma değer veriyorum Sanırım daha düzgün olmamdaki faktörler bunlar” formunda konuştu.

“FUTBOLDA HER İHTİMAL KELAM KONUSU”

Zajc, yeni dönemde Fenerbahçe formayı giyip giymeyeceği tarafındaki soruya, “Burada olmaktan epeyce memnunum. Fakat futbolda her ihtimal kelam konusu. Ben Fenerbahçe’ye odaklanmış durumdayım. Ligin başlamasına da az bir süre kaldı, diğer bir şey düşünmek istemiyorum. Burada elde etmek istediklerimi elde ederek başarılı olmak istiyorum” sözlerini kullandı.

“HEPİMİZ ADAPTE OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Teknik yönetici Pereira’nın sistemine adapte olmaya çalıştıklarını kaydeden Zajc, “Şu anda oynamış olduğumuz sistem yeni. Hepimiz adapte olmaya çalışıyoruz, yüzde yüz hazır değiliz lakin geliştireceğimiz noktalar var. Şu an formda ve âlâ olduğumuzu düşünüyorum. Yorgunluğun da olması olağan, saha ortasında yapmanız gereken şeyleri engelleyebiliyor ancak dönem daha uzun. Kusurlarımızı törpüleyerek devam edeceğimizi düşünüyorum” dedi.

“FENERBAHÇE’DE OYNAMAK MEMNUNLUK VERİCİ”

Fenerbahçe’de oynamanın memnunluk verici ve bununla birlikte kolay olduğunu lisana getiren Zajc, “Çünkü takımda yer alanlar futbolu uygun biliyorlar, futbolun nasıl oynanması gerektiğini düzgün biliyorlar. Biz de saha ortasında oynarken birbirimizi düzgün anladığımızı düşünüyorum. 25-30 oyuncu takımda var iseyarsak kaliteli bir takıma sahip olduğumuzu düşünüyorum. Bu durumun da grup için düzgün olduğunu düşünüyorum. Zira faza düzgün oyuncunun olması demek rekabeti artırır. ötürüsıyla bu da performansımızı da artıracağı için menfaat sağlayacaktır” sözlerini kullandı.