MHP’li Aydın: Çanakkale Köprüsü açılışını izleyen ve ‘Türküm’ diyen her insanın ağlaması gerekiyor

kunteper

Member
Tekirdağ’da katıldığı aktiflikte konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Lider Yardımcısı Kamil Aydın, “1915 Çanakkale Köprüsü açılış merasimine katılan, açılışını izleyen ve ‘ben Türküm’ diyen her insanın ağlaması gerekiyor. Zira o köprü sizin evlatlarınızın gerçekleştirdiği mühendislik olağanüstüsü bir eser” sözlerini kullandı.

Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde MHP tarafınca düzenlenen “Adım Adım:2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” toplantısında konuşan Kamil Aydın, yeni açılan 1915 Çanakkale Köprüsüyle ülkenin yeni bir eser daha kazandığını belirtti.

‘BUNDAN niye RAHATSIZ OLUYORSUNUZ?’

Ülkeye kazandırılan kıymetli yapıtlarla gurur duyulması gerektiğini belirten Aydın, şunları söylemiş oldu:

“1915 Çanakkale Köprüsü açılış merasimine katılan, açılışını izleyen ve ‘Ben Türküm’ diyen her insanın ağlaması gerekiyor. Zira o köprü sizin evlatlarınızın gerçekleştirdiği mühendislik mükemmeli bir eser. Kimilerinin bundan dahi rahatsız olduğunu görüyoruz. Bundan niye rahatsız oluyorsunuz? Bu eser hepimizin. Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın bir söylemi var çoğunlukla kullanırız; ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’, biz yurt ortasında de barışı önceleriz, yurt haricinde da barışı önceleriz manası var fakat burada Gazi Paşa’nın vurgulamak istediği tutarlılıktır. Siyasi haldeki tutarlılığı tabir eder. Yani içeride ne isen dışarıda da onu söyle. İçeride olaylar karşısında halin ne ise dışarıda da ülkeyi temsil ettiğinde o olaylar karşısında tıpkı hali sergileyeceksin. İçeride ulusal telaffuzlara sığınıp dışarıda gayri ulusal aymazlık içine düşmeyin.”

‘SİSTEMİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORLAR, DEĞİŞİNCE NE OLACAK?’

Ahlaklı ve dengeli siyasetin kıymetli olduğunu söyleyen Aydın, “Sistemi değiştirmek istediğini söylüyorlar sistem değişince ne olacakmış? Kayyumlar olmayacakmış. Pekala kayyumlar niçin atandı? Ülkenin birliğine, birlikteliğine ve güvenliğine kast eden belediyeleri terör yuvasına çevirenlere müdahale olsun diye. Kaymakamı odasında öldürdüler, sizin evladınızı şehit ettiler odasında. İşte bizim beka diye üzerinde ısrarla durduğumuz şeyi onlar galebe çalarak hafifçee almak ve sizin hafızanızdan atmak için ellerinden geleni yapıyorlar” değerlendirmesini yaptı.

Toplantıya, MHP Genel Lider Başdanışmanı Prof. Dr. Ruhi Ersoy, MHP Vilayet Lideri İlker Yücel, ilçe liderleri ve partililer katıldı. (TEKİRDAĞ/AA)