Meral Akşener babasının partisine sahip çıktı… Kılıçdaroğlu’nu aileme vasiyet ettim

kunteper

Member
Kocaeli’de ağabeyinin ismine Nihat Gürer Spor Tesisleri’nin açılışına katılan Âlâ Parti önderi Meral Akşener, akabinde İzmit Belediyesi’ne geçti.

Belediyenin bir programına katılan Akşener, burada yaptığı konuşmasında Millet İttifakı’nın kurulmasına değindi.

“Biz Âlâ Parti’yi kurduk, tam seçime gideceğiz 24 Haziran’da seçim sonucu alındı. YSK’dan bilakis bir sonuç çıkacağı söylenmeye başlandı” diyen Akşener, akabinde CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmeye gittiğini söylemiş oldu.

‘CHP BENİM BABAMIN PARTİSİ’

Kılıçdaroğlu’na ölünceye kadar şükran duyacağını söz eden Akşener, CHP’yle ilgili de şu sözleri kullandı:

“Biz partiyi kurduk. ‘Kurulamaz’ dediler, kurduk. 24 Haziran’da seçim sonucu alındı ve tam seçime gideceğiz. YSK’dan bilakis sonuç çıkacağı söylenmeye başlandı. daha sonra bir siyasi partimizin Genel lideriyle görüştük ‘Acaba birlikte gidebilir miyiz’ diye maalesef olmadı, kaideler uymadı. daha sonra benim aklıma sayın Kılıçdaroğlu ile görüşmek geldi. Kendisine gittim 15 milletvekili talep ettim. Yani bu neydi? Demokrasiye dair Türkiye’de biroldukca şeyi değiştirecek bir adım atılmasına yönelik bir talepti. Kendisine herbiçimde ölünceye kadar şükran duyacağım. Ben sülaleme ‘Sayın Kılıçdaroğlu’nu çocuklarıyla birlikte’ vasiyet ettim. Başlarına bir şey gelirse bendedir, bizdedir. O, 15 milletvekili arkadaşımdan birisi de karşımda duruyor. CHP’ye Âlâ Parti olarak teklif götürdük. Bu ortada CHP benim babamın partisi. Merhum babamın merhum İnönü ile fotoğrafı var. daha sonra paylaşırız”