Mehmet Ali Çelebi’den açıklamalar

kunteper

Member
Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Millet İttifakı’nı maksat alıp Cumhur İttifakı’nı savunan sözler kullandı.

Şu anda Cumhur İttifakı’nın, net ve dengeli gözüktüğünü öne süren Çelebi, “6+2 masanın orada Abdullah Gül de var. Çıkmaz sokak olduğunu fazlaca evvelinde söylemiş oldum. ‘6+1 masa çıkmaz sokaktır. Buradan Türkiye’ye hayır gelmez’ dedim. Tıpkı fikrim devam ediyor. Bir partide olup olmamam epeyce değerli değil. Şu anki tavrım, Cumhur İttifakı’nın ülkeyi ulusal istikamette daha net ve dengeli götüreceğine dönük görüşüm devam etmektedir” diye konuştu.

“GÜÇLÜ LİDERLİK İÇİN…”

Mehmet Ali Çelebi, Cumhur İttifakı’na yakınlığının niçinlerini şu biçimde sıraladı:

“İl başkanlıklarını PKK’nın askerlik şubesi üzere kullananların bakanlık alacağı denklemlere ‘hayır’ dediğim için ‘Cumhur İttifakı’ dedim. FETÖ-PKK devlete çökmesin diye ‘Cumhur İttifakı’ dedim. İçinde bölücü, yıkıcı ögeler ve marjinal fikirler barındıran 6+2’li Gül+ HDP, bu denklem kaos ve istikrarsızlık getirir. Dünya büyük kriz ortamlarını beklemektedir. Bu kriz ortamında vakit kaybetmemek, kuvvetli liderlik için ‘Cumhur İttifakı’ dedim.”

MEMLEKET PARTİSİ’NDEN İSTİFA ETMİŞTİ

Muharrem İnce’nin en yakınındaki isim olan Mehmet Çelebi, Memleket Partisi Genel Lider Yardımcısıydı. Çelebi partisindeki nazaranvlerinden istifa ettiğini açıklamıştı. İzmir Milletvekili Çelebi “Ailemdeki sıhhat sıkıntıları niçiniyle parti nazaranvlerimden istifa ediyorum. Memleket Partisi’nin üyesi bir nefer olarak yoluma devam edeceğim. Partiye/yöneticilerimize ziyan verecek açıklamalar yapmayalım lütfen. Gayrete devam” demişti.