KPSS öncesi Nazilli'de koronavirüs tedbirleri artırıldı

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
KPSS öncesi Nazilli'de koronavirüs tedbirleri artırıldı
Ortaöğretim mezunlarının memur olabilmek için yarışacağı sınav öncesinde okul çevresi, salonlar, sınıflar ve okul bahçeleri dezenfekte edilerek koronavirüs tedbirleri artırıldı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (Ortaöğretim) yarın saat 10.15'te başlayacak. Sınav öncesinde görevlilere ve adaylara HES kodu uygulaması yapılacak. Adaylara Bir Akraba Refakat EdebilecekAdaylar sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle anne, baba, eş veya kardeşleriyle birlikte sınav yerine gidebilecek. Görevlilere sınav belgelerini ve kimliklerini birlikte beyan etmeleri halinde; sınav alanına adayla birlikte sadece 1 refakatçinin gelmesine izin verilecek. Perşembe günü Nazilli Kaymakamlığı'nda yapılan KPSS Koordinasyon toplantısı neticesinde okul bahçelerine aday ve görevliler harici kimse alınmayacak. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında kamu işbirliğinin önemine dikkat çeken Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan: "Gençlerimizin geleceğini belirleyeceği, yıllarca çalışıp emeklerinin karşılığını almak istedikleri KPSS'nin, sorunsuz ve hijyenik ortamlarda gerçekleşebilmesi adına önlemlerimizi aldık. Tüm adaylarımıza Allah zihin açıklığı versin. Her birine başarılar diliyorum." dedi.

ALINTIDIR