Kim Kardashian imtihanı geçti

Karbulut

Member
Kim Kardashian, ABD’nin California eyaletinde avukat olmak için geçilmesi gereken imtihanlardan birincisini geçtiğini duyurdu. Kardashian yllardır ceza maddelerinin gözden geçirilmesi için faaliyet yürütüyordu.

Avukat olmak istediğini 2019’da duyuran Kardashian, bu imtihanda daha evvel üç kere başarısız olmuştu.

Toplumsal medya hesabından takipçilerine seslenen Kardashian, gayelerinden vazgeçmemeleri tavsiyesinde bulundu.

Üniversite diploması bulunmayan Kardashian’ın avukatlık yapabilmesi için, hukukçuların yanında staj yapılan farklı bir yoldan bu gayesine ulaşmaya çalışması gerekiyor.

Kardashian “Bana bu yolun okuldan mezun olmaktan daha sıkıntı olduğunu, neredeyse imkansız olduğunu söylemişlerdi” dedi

Kardashian paylaşımının devamında ise şunları yazdı:

“Bugün aynaya baktığımda kendimle gurur duyuyorum. Bu benim için kolay bir seyahat değildi. İki yılda üç imtihandan kaldım ancak pes etmedim ve başarana kadar daha fazla çalıştım.”

Kardashian günde 10 saat mesai harcayarak, dört saatlik sanal toplantılarda kendisine yardım eden ve her hafta deneme imtihanları hazırlayan bireylere de teşekkür etti.

İmtihana dair datalar, girenlerin sadece yüzde 20’sinin başarılı olabildiğini gösteriyor.

Kardashian’ın önünde avukat olabilmek için geçmesi gereken bir imtihan daha var.

Kim Kardashian’ın ünü, 2007’de Keeping up with the Kardashians dizisinin yayınlanmasıyla birlikte artmıştı.

Babası da avukat olan Kardashian yıllardır birinci kere hata işleyen şahıslara uzun cezalar verilmesini eleştiriyor ve ceza hukukunun azınlıkları daha olumsuz etkilediğini söylüyordu.